Zuza rządzi u siebie

10 marca 2024

Sosnowiec. III Puchar Polski Seniorów

 

Zwycięstwami naszej Zuzy Cieślar i Olafa Stasiaka z KKSz Konin zakończyła się rywalizacja w III Pucharze Polski Seniorów w szabli, który po raz pierwszy gościł w Sosnowcu. Drugie miejsce wśród pań przypadło Małgorzacie Kozaczuk z AZS AWF Warszawa, a na najniższym stopniu podium stanęły Daria Skonieczna z UKS Szabla Ząbki i Zuza Porada z TMS Sosnowiec.

Szablistki reprezentujące dwa sosnowieckie kluby pokazały, że na miejscowych planszach mogą pokusić się o świetne wyniki. W czołowej ósemce znalazły się jeszcze: Zuza Lenkiewicz (6 miejsce) i Karolina Hofman (7 miejsce), zaś Julia Dobińska z ZKS, która częściej niż na planszy realizuje się w pracy z najmłodszymi adeptami szermierki zajęła 9 miejsce, Gabi Wójcik była 12, zaś na 13 i 14 miejscu znalazły się: Amelia Siwek i Emilia Habryn.

W gronie mężczyzn za plecami Stasiak uplasowali się: na drugiej pozycji – Benedykt Denkiewicz z UKS Szabla Ząbki, a dwie trzecie lokaty zajęli: Kacper Nowinowski z KKSz Konin i Piotr Szczepanik z MUKS Victor Warszawa. Na piątym miejscu zakończył zmagania Ksawery Czajkowski z ZKS, a dwaj pozostali nasi znaleźli się w TOP16. Marcin Lipiński był 14, a Rafał Ziarnowski uplasował się na 15 pozycji.

 

Lekcja dla najmłodszych

Oprócz emocji sportowych związanych z rywalizacją czołówki polskich szermierzy organizatorzy zadbali, by sosnowiecka odsłona Pucharu Polski była wyjątkową lekcją dla najmłodszych zawodników ZKS. Część z nich na prośbę trenerów stawiła się w sobotę w hali, by nie tylko poczuć atmosferę, która towarzyszy zmaganiom, ale samemu dołożyć starań, by zawodniczki i zawodnicy poczuli się wyjątkowo i zapoznać się z tajnikami pracy sędziów. Przed każdą walką pucharową dwójka najmłodszych przedstawicieli ZKS asystowała zawodniczkom lub zawodnikom i arbitrom podczas prezentacji, zaś później podglądali sędziów przy pracy i wypełniali proste zadania np. obsługiwali kamery rejestrujące przebieg walk czy też aktualizowali wyniki na tablicach świetlnych po zatwierdzeniu ich przez arbitra głównego spotkania. Z wypiekami na twarzy i wielką radością, że są częścią szermierczej rodziny spędzili czas przy planszach, a wspomnienia tych chwil z pewnością towarzyszyć im będą przez długi czas.

 

Andrzej Kaim

Szczęśliwa Zuza Cieślar i dumne dzieci z ZKS. 

Fot. Przemek Paśnik

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.