Zmiany organizacyjne w klubie

04 października 2023

Zmiany organizacyjne w klubie

Czas na codzienną pracę

 

Udany wrześniowy nabór sprawił, że na sali szermierczej zrobiło się naprawdę tłoczno. Ponad 20 dzieci dołączyło do klubu, a działacze i trenerzy musieli wprowadzić korekty do grafiku zajęć. Dzieci, które rozpoczęły treningi we wrześniu wraz z grupą, która trenuje w klubie około roku od października trenować będzie trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 17.30 do 19.00, zaś we wtorki i czwartki od 16.30 do 18.00. Z kolei adepci szermierki, którzy mają za sobą minimum dwa lata treningów i należą do kategorii wiekowej dzieci i młodzików trenować będą w poniedziałki tak jak grupa początkująca oraz w środy i piątki od 18.30 do 20.00

 

  • Cieszymy się, że tak wiele dzieci do nas dołączyło – mówi Grzegorz Dominik, trener ZKS. - Stwierdziliśmy, że konieczne są zmiany organizacyjne żeby wszyscy szermierze mogli trenować w grupach, które odpowiadają ich poziomowi umiejętności. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy będą czerpać przyjemność z zajęć i systematycznie doskonalić swój szermierczy kunszt.

 

Trzeba pamiętać o tym, że zawodnicy ZKS, którzy należą do kategorii kadeta, juniora, młodzieżowca i seniora trenują w naszym klubie pięć razy w tygodniu.

Kolejna zmiana dotyczy systemu motywacyjnego, który promuje najlepszych zawodników i zawodniczki oraz mobilizuje innych do ciężkiej pracy.

 

  • Zarząd zdecydował, że zawodnicy z kategorii dzieci, młodzika, kadeta i juniora, którzy znajdują się na listach klasyfikacyjnych PZS otrzymają specjalne bonusy – podkreśla G. Dominik. - Sklasyfikowani na miejscach od 20 do 15 będą płacić 90 proc. składki członkowskiej oraz otrzymają darmową lekcję indywidualną raz w miesiącu. Z kolei zawodnicy plasujący się na miejscach od 14 do 10, jedną lekcję indywidualną na dwa tygodnie oraz otrzymają 20 proc. rabatu. Każdy, kto zajmuje miejsce od 9 do 5 otrzyma jedną lekcję indywidualną w tygodniu oraz 30 proc. Rabatu. Ci zaś, którzy znajdą się w gronie czterech najlepszych zawodników w kraju co automatycznie oznacza, że będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej zostają zwolnieni  z opłaty za lekcje indywidualne oraz otrzymują 50 proc. rabatu na składkę członkowską.

 

W ostatnim czasie spora część dyskusji prowadzonych zarówno w gronie rodziców jak i działaczy i trenerów dotyczyła właśnie wspomnianych wyżej zajęć indywidualnych. Z pewnością każdy zauważył, że jest to jedna z efektywniejszych metod treningowych. Dotychczas ta forma zajęć dedykowana była zawodnikom ze starszych kategorii wiekowych oraz niekiedy trenerzy znajdowali czas na pracę indywidualną z najmłodszymi adeptami szermierki. Od października obowiązują nowe zasady. Oprócz wspomnianych lekcji, które przysługują wyróżniającym się zawodnikom ZKS, każdy rodzic może wykupić takie zajęcia dla swojego dziecka. Koszt półgodzinnych zajęć to 50 zł.

 

  • Rodzice wspólnie z zawodnikami mogą zdecydować, który z naszych trenerów ma być opiekunem zawodnika. Także od nich zależy ile zajęć chcą wykupić – podkreśla trener Grzegorz - Będziemy także prowadzić darmowe lekcje, jednak kto z zawodników, z którym z trenerów i kiedy będzie miał zajęcia, uzależnione jest m.in. od codziennej organizacji treningów grupowych i innych obowiązków, które spoczywają na barkach naszej kadry.

Andrzej Kaim

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.