Zacięta walka o punkty rankingowe

28 kwietnia 2024

Sosnowiec – Konin. Po turnieju dzieci i młodzików

Dobry występ mają za sobą nasze zawodniczki i zawodnicy startujący w kategoriach U12 i U14 w Turnieju o Puchar Prezesa KKSz Konin, którego wyniki zaliczane są do rankingu krajowego. Najlepiej spisał się Kacper Karczmarczyk, który wywalczył trzecie miejsce. W półfinale zmierzył się ze swoim lokalnym rywalem Dominikiem Zubko z TMS Sosnowiec i tym razem lepszy okazał się przeciwnik, który wygrał 12:10. W finale Zubko zmiażdżył Kajetana Dłubisa z Kolejarza 24 Katowice, wygrywając 12:1.

Pod nieobecność Zosi Wolskiej w role liderek wcieliły się: Emilka Lizak i Maja Wlazło. Co prawda nie udało się im stanąć na podium, ale obje awansowały do TOP 8 turnieju. Emilka  zakończyła zmagania na 5 miejscu, a Maja na 8. Pierwsza z nich przegrała walkę o półfinał 8:12 z Kariną Ryczkowską UKS Szabla Brzoza, która ostatecznie wywalczyła brązowy medal, zaś druga w identycznym stosunku uległa w 1/8 Hannie Niedziałek UKS Akademia Szermierki Lublin. Lublinianka także wywalczyła brązowy medal. W całym turnieju triumfowała Oliwia Dwornik z Grodziskiego Klubu Szermierczego, pokonując w finale Ritę Garbowską z AZS AWF Warszawa.

Na 15, 16 i 17 miejscu sklasyfikowane zostały Marysia Wójcik, Ola Otok i Julia Bajer.

Udany start ma za sobą Antek Goździak, który zakończył zmagania w kategorii U12 na wysokim 12 miejscu. Z dziewcząt walczących w tej kategorii wiekowej najwyżej, bo na 11 pozycji sklasyfikowana została Iga Dec. Tosia Łysy ostatecznie zajęła 17 pozycję, a Matylda Bochenek była 32.