Zabawa, nagrody i plany

23 kwietnia 2024

Sosnowiec. Po 7. Memoriale Rafała Sznajdera

 

Tradycyjnie już o podsumowanie ostatniego turnieju szermierczego poprosiliśmy także medalistów z ZKS. Pytaliśmy, co najbardziej utkwiło im w pamięci, która walka była najtrudniejsza i o najbliższe plany związane z występami na szermierczych planszach.

 

Zosia Wolska

brązowa medalistka U14

Najtrudniejszą walkę stoczyłam z Oliwią Dwornik w półfinale turnieju. Z jednej strony bardzo żałuję, że nie udało mi się jej wygrać, ale jednocześnie wiem, że po ewentualnym zwycięstwie nie dałabym rady wystąpić w finale. Kolano bolało mnie coraz bardziej i bardzo martwiłam się, jaką diagnozę otrzymam po wizycie na SOR. Wszystko wskazuje na to, że kontuzja nie jest tak poważna, jak początkowo się wydawało i być może wystąpię nawet w OOM w Obornikach Śląskich. Jeśli nie w turnieju indywidualnym, to na pewno w drużynowym. Chyba nie pojadę do Krakowa na III Puchar Żubrów, ale w MPM w Katowicach i Turniej Masters Pucharu Żubrów w Niepołomicach na pewno powalczę o dwa złote medale.

 

Olek Dominik

złoty medalista U10

To nie było moje pierwsze zwycięstwo w karierze, ale na pewno w największym turnieju. Działo się tak dużo, że trudno mi powiedzieć, która walka była najtrudniejsza. Na pewno nie ta o złoty medal. Żałuję trochę przegranych w grupie, ale ostatecznie zwyciężyłem w całym turnieju więc mało kto będzie pamiętał o tych porażkach. Szczególnie ucieszyłem się, że wśród nagród była szabla, bo mam teraz własną. Chyba nie pojadę do Krakowa, ale chcę wygrać w Niepołomicach podczas Turnieju Masters.

 

Ala Dominik

brązowa medalistka U10

Najtrudniejsze walki stoczyłam ze Stefką Mizak. Przegrałam z nią dwa razy. Szczególnie mocno przeżywałam walkę w półfinale. Byłam naprawdę zła. Liczę na rewanż, może już w Krakowie. Cieszę się, że nasza ekipa zaprzyjaźniła się z dziewczynami z Cracovii. Świetnie się bawiłyśmy podczas całego turnieju. W zeszłym roku w Turnieju Masters w Niepołomicach byłam druga. W tym roku chcę wygrać, ale wiem, że takie same plany mają Stefka i Hela więc nie będzie łatwo.

 

Hela Kaim

złota medalistka U10

Tak jak poprzednio strasznie bałam się walki ze Stefką Mizak. Wygrałam z nią już drugi raz i to znowu w finale. Cieszę się, że przed tym starciem spędziłyśmy ze sobą mnóstwo czasu i bawiłyśmy się naprawdę świetnie w swoim towarzystwie. Tak samo zresztą jak z Aliną Zabłocką i resztą ekipy z Krakowa i Sosnowca. Jadę do Krakowa na III Puchar Żubrów i liczę na kolejny finał w tym sezonie, a później będę ciężko pracować, żeby wygrać w Turnieju Masters w Niepołomicach. Nie będzie to łatwa sztuka, bo Ala i Stefka też ostrzą sobie zęby na tytuł.

Zanotował: Andrzej Kaim

Uczestnicy 7. Memoriału Rafała Sznajdera walczyli m.in. o wspaniałe puchary.

Fot. Przemek Paśnik

 

PS. Kolejna porcja wywiadów z naszymi medalistami już wkrótce.

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.