Za rok chcę finału

25 czerwca 2023

 

Zofia Wolska

szablistka ZKS Sosnowiec

  • Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików zajęłaś 8 miejsce indywidualnie oraz 6 w drużynie. To dla ciebie sukces czy jednak pozostał niedosyt?
  • Myślę, że sukces. Biorąc pod uwagę, że rywalizowałam z zawodniczkami, z których większość jest o rok starsza niż ja to zdecydowanie sukces. W kolejnych mistrzostwach kraju także będę startować w kategorii młodziczek i myślę, że wówczas zdecydowanie poprawię swój wynik.
  • W walkach grupowych zwyciężyłaś w 4 z 5 pojedynków. W kolejnych dwóch rundach także zaprezentowałaś się kapitalnie wygrywając kolejno 12:6 i 12:9. Dopiero w walce ćwierćfinałowej przegrałaś z Nadią  Jaśkiewicz, późniejszą brązową medalistką mistrzostw Polski. Czy analizowałaś ten pojedynek? Czy w Twojej ocenie miałaś szansę, żeby osiągnąć lepszy rezultat?
  • Tak, analizowałam walkę ćwierćfinałową. Kilka razy obejrzałam nagranie z niej. Myślę, że w tym roku nie miałam szans na lepszy rezultat z zawodniczką tej klasy. Zabrakło doświadczenia i kilku miesięcy treningu, żeby pokusić się o zwycięstwo i wejść do półfinału.
  • Spośród wszystkich stoczonych w Bydgoszczy pojedynków, który uważasz za swój najlepszych występ? O której z walk możesz powiedzieć z pełnym przekonaniem: właśnie tak chciałabym walczyć?
  • Szczególnie w pamięci utkwiła mi walka o awans do ósemki najlepszych zawodniczek. Mimo że początkowo moja przeciwniczka Emilie Leduc, reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa zdobyła przewagę nie poddałam się tylko walczyłam do końca, dając z siebie wszystko co najlepsze. Ostatecznie pokonałam ją i znalazłam się w finałowej ósemce turnieju.
  • Wspomniałaś, że w kolejnym sezonie także będziesz startować w kategorii młodziczek i masz zamiar poprawić tegoroczny wynik. Jaki cel sobie wyznaczasz? Chcesz znaleźć się w TOP4, a może w finale czy też przywieźć do domu złoto?
  • Chcę awansować do finału, a tam zrobić wszystko żeby wygrać i wrócić ze złotym medalem Mistrzostw Polski.
  • Niech twoje marzenie się spełni. Dziękuję za rozmowę.

Andrzej Kaim

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.