Wyzwanie i szansa dla chętnych

29 marca 2024

Organizacyjne zmiany w klubie

 

Już od najbliższego wtorku po przerwie świątecznej w klubie zajdą niewielkie, choć ważne zmiany w siatce treningowej. Zarówno trenujący w grupie początkującej (poniedziałek, wtorek i czwartek) jak i w średniozaawansowanej (poniedziałki, środy i piątki) będą mogli po każdych zajęciach zostać jeszcze przez pół godziny na sali szermierczej, by doskonalić swoje umiejętności.

 

  • Postanowiliśmy, że nasi podopieczni, zwłaszcza ci, którzy chcą lepiej przygotować się do zbliżających się turniejów, mogą po podstawowym 1,5 godzinnym treningu, doskonalić swoje umiejętności w trakcie dodatkowych 30-minutowych zajęć – wyjaśnia Grzegorz Dominik, jeden z naszych szkoleniowców. - Oczywiście oferta skierowana jest do wszystkich ćwiczących, ale każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w trakcie tych zajęć nie będzie czasu na gry i zabawy, lecz wyłącznie na walki sparingowe, ćwiczenie tzw. fragmentów walk oraz trening w parach, który ma poprawić umiejętności techniczne naszych zawodników.

 

Jak wyjaśnia G. Dominik ćwiczenia w parach mają na celu podnoszenia umiejętności technicznych zawodników, a fragmenty walk są to ustalone przez trenera warunki walki, w których zawodnicy muszą wykonać określone ćwiczenie, po którym toczy się już normalna walka.

 

  • Przez takie formy treningu chcemy niejako "zmusić" zawodników do wykonywania określonych akcji w warunkach jak najbardziej zbliżony do tych, z którymi spotkają się podczas starć turniejowych – precyzuje G.Dominik.

     

Każdy chętny już od najbliższego wtorku powinien uwzględnić dodatkowy czas, który chce spędzić na sali szermierczej w swoim grafiku. Zajęcia grupy początkującej będą się odbywać: w poniedziałek od 17:30 do 19.30, zaś we wtorki i czwartki od 16.30 do 18.30. Grupa średniozaawansowana ćwiczyć będzie w poniedziałki tak jak początkujący, zaś w środy i piątki od 18.30 do 20.30.

Jak podkreślają trenerzy dodatkowy czas spędzony na poznawaniu i szlifowaniu szermierczego kunsztu wymaga od ich uczestników pełnego zaangażowania, koncentracji i skupienia się, by jak najlepiej wykorzystać każdą minutę spędzoną na zajęciach.

Andrzej Kaim

Podczas dodatkowych zajęć młodzi adepci szermierki ćwiczyć będą dokładnie w taki sam sposób jak ich dużo bardziej zaawansowani koledzy i koleżanki. 

Fot. Przemek Paśnik

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.