Wreszcie przyjdzie przełamanie

20 grudnia 2023

Po Pucharze Świata Juniorów w Madrycie

 

Brąz Zuzanny Lenkiewicz i piąte miejsce drużyny szablistek z dwiema sosnowiczankami w składzie wywalczone podczas Pucharu Świata w Madrycie udowadniają wszystkim niedowiarkom, że nie odstajemy od reszty świata w tej szermierczej konkurencji. Dziewczynom pod wodzą Tomasza Dominika udało się prawie skopiować wyczyn z Pucharu Świata w Antalayi gdzie Lenkiewicz też wywalczyła brąz, a drużyna szablistek stanęła na najniższym stopniu podium. Nie może być więc mowy o przypadku, a raczej o trzymaniu stałego wysokiego poziomu. O podsumowanie występu w Madrycie poprosiliśmy Tomasza Dominika.

 

  • Zuza Lenkiewicz pokazuje, że trzyma stały, wysoki poziom. Jeśli popatrzymy na najlepsze czwórki turnieju w Antalayi i Madrycie to widać wyraźnie, że tylko nasza szablistka i Francuzka, Toscane Torii w tych dwóch imprezach plasowały się w czołowej czwórce. Mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach Pucharu Świata przełamie się reszta naszej ekipy. Zuza Porada w mojej ocenie ma wszystko, by zajść daleko w turniejach indywidualnych. Teraz w starciu o 1/32 trafiła na klubową koleżankę i imienniczkę Lenkiewicz. Z kolei Gabrysia Wójcik, dla której jest to pierwszy sezon w gronie juniorek też niewiele brakuje by awansować do kolejnej rundy. W Turcji wyeliminowała ją 1/64 Lenkiewicz po zaciętej walce (13:15), a teraz odpadła przegrywając jednym trafieniem. Gabi dała radę odrobić straty z pierwszej części starcia kiedy to przegrywała już 3:8. Udało się jej wyjść nawet na prowadzenie 13:12 jednak w końcówce zabrakło zimnej krwi i doświadczenia. Wierzę, że wkrótce cieszyć będziemy się z indywidualnych sukcesów reszty naszych szablistek.

    Ich występy napawają też optymizmem jeśli chodzi o pojedynki drużynowe. Po raz kolejny udowadniamy, że możemy rywalizować ze światową czołówką. W Madrycie tak jak w Antalayi przegraliśmy po jednej walce. Niestety teraz nie stało się to w półfinale tylko w ćwierćfinale co automatycznie wykluczyło nas z walki o podium. Mnie szczególnie cieszą wygrane nad Amerykankami. Uważam, że mają silniejszy skład i reprezentują wyższy poziom niż Węgierki.

 

Andrzej Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.