Wiele powodów do dumy

14 września 2023

Sukcesy naszych trenerów i zawodników

Wiele powodów do dumy

 

Większość z naszych zawodników i trenerów zaangażowana była w przygotowanie i przeprowadzenie gry miejskiej „Od skrzata do olimpijczyka”, która szerokim echem odbiła się w mediach i zyskała uznanie uczestników. Jednak nie samymi imprezami żyje nasz klub.

Trener Michał Kochan 8 września br. obronił pracę doktorską zatytułowąna  „Ocena zależności pomiędzy sztywnością mięśni w obrębie kończyn dolnych, a stabilnością dynamiczną stawu kolanowego u dorosłych o zróżnicowanym poziomie aktywności fizycznej”. I to nie koniec wyzwań, które przed sobą postawił. Pomiędzy 11 a 14 września trener Michał w Rzymie zdawał egzamin na sędziego międzynarodowego. Znalazł się on w piątce sędziów z polski, którzy ubiegają się o sędziowską licencję. Oprócz niego do Rzymu pojechali z Polski: Małgorzta Kozaczuk (szabla), Robert Gajda (floret), Piotr Sadowy i Marek Ptak (szpada).

W drugiej połowie września na dłuższy czas rozstaniemy się z Krzysztofem Kaczkowskim. Bez obaw – nie dopadła go żadna kontuzja, tylko wyróżnienie i ogromna szansa. Polski Związek Szermierczy postanowił wysłać naszego zawodnika na szkolenie do Christiana Bauera do Orleanu. Bauer to trener, który prowadził wiele reprezentacji narodowych, które pod jego ręką odnosiły spektakularne sukcesy. Obecnie jednym z zawodników, którzy trenują u Bauera jest Sandro Bazadze, który w poprzednim sezonie szermierczym odnosił sukcesy na każdej większej imprezie.  Nasz szablista będzie trenował we Francji do zakończenia procesu kwalifikacji olimpijskich do Paryża 2024.

Andrzej Kaim

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.