Udany powrót i dzika radość

25 kwietnia 2024

Sosnowiec. Po 7. Memoriale Rafała Sznajdera

 

Dziś prezentujemy kolejną porcję mini-wywiadów z naszymi medalistami z 7. Memoriału Ryszarda Sznajdera. Ich również pytaliśmy o najlepsze wspomnienia, najtrudniejszych rywali i plany na najbliższą przyszłość.

 

Kuba Kieca

brązowy medalista U17

Biorąc pod uwagę to, że był to mój pierwszy turniej po kilkumiesięcznej przerwie, jestem bardzo zadowolony z wywalczenia trzeciego miejsca. Szczególnie w pamięci utkwiła mi walka z Igorem Koczwarą z Pałacu Młodzieży Katowice. Wygrałem 15:14, ale pierwsza część starcia zakończyła się wynikiem 8:2 dla Igora. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że walka trwa do 15 punktów. W najbliższym czasie czeka mnie ostatni już w sezonie turniej. Wystąpię podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Obornikach Śląskich, zarówno w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym. Chcę wrócić do domu z kolejnym medalem.

 

Kacper Karczmarczyk

złoty medalista U14

Cieszę się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Jak zwykle najtrudniejszym rywalem do pokonania był Dominik Zubko z TMS Sosnowiec. Ponownie zmierzyliśmy się w finale imprezy i drugi raz w trzech ostatnich naszych starciach okazałem się lepszy, choć długo musiałem gonić wynik. Teraz z niecierpliwością czekam na występ w OOM i chciałbym wywalczyć kolejny medal, ale wcześniej jedziemy do Konina. Raczej zrezygnuję z występu w III Pucharze Żubrów, który odbędzie się w Krakowie. Jednak Turnieju Masters w Niepołomicach na pewno nie odpuszczę i liczę na zwycięstwo w całym cyklu.

 

Matylda Bochenek

brązowa medalistka U12

Najbardziej podobało mi się rozdanie nagród. Wreszcie udało mi się wywalczyć medal po zmianie kategorii wiekowej. Najtrudniejszą walką, którą stoczyłam, był pojedynek o awans do najlepszej ósemki zawodniczek. Mimo że miałam przewagę, bardzo zestresowało mnie zachowanie trenerów przeciwniczki, którzy sugerowali, że sędzia podejmuje złe decyzje. Planuję wystartować w III Pucharze Żubrów i mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć medal także w tych zawodach.

 

Janek Paśnik

brązowy medalista U10

Z całego turnieju na długo zapamiętam chwilę, gdy stanąłem na podium z pucharem w rękach. To były bardzo trudne zmagania, ale udało mi się zająć trzecie miejsce. Najtrudniejszy pojedynek to walka półfinałowa z Olkiem Dominikiem. Mimo że trenuje on dłużej niż ja, udało mi się zdobyć kilka punktów, choć przegrałem 3:8. Bardzo chcę pojechać na zawody do Krakowa. Mam nadzieję, że uda mi się tam również wywalczyć trzecie, a może nawet drugie miejsce.

 

Tosia Łysy

brązowa medalistka U12

W pamięci utkwiły mi szczególnie walki, które nie były zbyt łatwe, ale także zawodniczki, spotkania z nimi i rozmowy o różnych sprawach. Najtrudniejszą walką był dla mnie pojedynek z koleżanką klubową Igą Dec. Bardzo się lubimy, dlatego z jednej strony nie chciałam wygrać, ale też nie chciałam przegrać. Teraz przede mną start w turnieju w Koninie.

Zanotował: Andrzej Kaim

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.