Tylko jeden medal

06 sierpnia 2023

Chengdu. Letnia Uniwersjada

W zakończonych w Chengdu szermierczych turniejach indywidualnych polscy szermierze wywalczyli tylko jeden medal. Z brązowym krążkiem do domu wróci florecista Jan Jurkiewicz. Reszta naszych zawodników docierała najwyżej do 1/32 finałów.

Jak zaprezentowała się żeńska część naszej reprezentacji w Chengdu w turniejach indywidualnych? Niestety trzeba napisać, że przeciętnie. Na 23 miejscu zakończyła zmagania florecistka Aleksandra Jeglińska. W tym samym turnieju 25 była Dominika Wasilczuk, a Aleksandra Wieczorek oraz Renata Tomczak zajęły 34 i 35 miejsce.

W gronie szpadzistek najlepiej zaprezentowała się Barbara Brych, która zajęła 18 miejsce. Weronika Janicka uplasowała się na 40 miejscu, a Kinga Zgryźniak na 41. Anna Miszczak ostatecznie zajęła 54 miejsce.

Wśród szablistek najlepiej wypadła Zuzanna Cieślar, która indywidualne zmagania zakończyła na 28 miejscu. Daria Skonieczna zajęła 31 miejsce, a Klaudia Malgrem 32. Małgorzata Zawodniak, która nie awansowała do turnieju głównego została sklasyfikowana na 40 miejscu.

Jedynym, który będzie miał dobre lub nawet bardzo dobre wspomnienia z indywidualnych zmagań w Chengdu jest florecista Jan Jurkiewicz, który wywalczył brązowy medal. Jego reprezentacyjni koledzy „po broni” wypadli znacznie gorzej: Adrian Wojtkowiak 31 miejsce, Adam Podralski 36, a Mateusz Kozak 40.

Wśród szpadzistów najwyżej bo na 21 miejscu zawody zakończył Wojciech Kolańczyk. 34 miejsce przypadło Damianowi Michalakowi, a na 36 lokacie uplasował się Maciej Bielec. Bartłomiej Szurlej zajął 70 miejsce.

Wśród szablistów najwyżej bo na 18 miejscu zmagania zakończył Krzysztof Kaczkowski, a Piotr Szczepanik był 20. Pozostali nasi zawodnicy: Krzysztof Kajor i Kacper Nowinowski zajęli 40 i 41 miejsce.