Trenuj, jedz, śpij i powtórz

21 sierpnia 2023

Szczyrk, Gdańsk, Zawoja. Przed nowym sezonem szermierczym

Trenuj, jedz, śpij i powtórz

 

Spora grupa zawodników Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego przygotowuje się do nowego sezonu w Zawoi. Dwa lub trzy treningi dziennie, relaks w basenie, świetne posiłki i atmosfera to codzienność zarówno najmłodszych i starszych szablistek i szablistów, którzy przebywają w Zawoi.

Ciężko pracują także utytułowani reprezentanci ZKS Sosnowiec. Gabrysia Wójcik najpierw pracowała nad kondycją podczas zgrupowania kadry juniorek w Szczyrku, a teraz skupia się głównie nad elementami technicznymi i taktycznymi podczas obozu w Gdańsku.

- W Szczyrku mieliśmy bardzo dużo zajęć poprawiających kondycję, ogólną wydolność oraz skupialiśmy się na walce przy dużym zmęczeniu organizmu – mówi G. Wójcik. - Obóz w Gdańskiej Akademii Szermierki poświęcony jest przede wszystkim na realizacji założeń taktycznych. Trenujemy tzw. fragmenty walki. Ćwiczenia te polegają na zmuszeniu przeciwnika do określonego zachowania np. do obrony odległością. Jeśli uda się zrealizować to założenie dopiero wówczas przechodzimy do dalszej części pojedynku, podczas której możemy już stosować dowolne akcje szermiercze – dodaje zawodniczka ZKS Sosnowiec.

 

Zarówno w Zawoi jak i w Gdańsku zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Każdy dzień wygląda w zasadzie podobnie i sprowadza się do kilku czynności – treningi, posiłki, odpoczynek, a kolejnego dnia powtórka. Mimo, że jest to wyczerpujące i monotonne wszyscy zdają sobie sprawę, że pot wylany podczas treningów zaprocentuje w nowym sezonie, do którego rozpoczęcia pozostaje coraz mniej czasu.

Andrzej Kaim

 

 

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.