Treningi i wspólna zabawa

03 stycznia 2024

Podsumowanie obozu dochodzeniowego ZKS

 

Najmłodsi adepci szermierki trenujący w ZKS ostatnie pięć dni przed Nowym Rokiem spędzili czas na intensywnym obozie. 14 naszych podopiecznych trenowało nawet dwa razy dziennie, przeplatając wysiłek fizyczny zajęciami prowadzonymi przez ekspertów z Soward Smart Kids Academy, relaksem na basenie i lepieniem w pracowni garncarskiej „Ceramiczna Pomarańcza”.

 

- To było naprawdę intensywne pięć dni – podsumowuje Grzegorz Dominik, trener ZKS. - Dla wielu z naszych zawodniczek i zawodników był to pierwszy obóz, kiedy trenowali codziennie, a niekiedy nawet dwa razy w ciągu dnia. Jestem szczęśliwy zarówno z frekwencji, jak też z zaangażowania podczas zajęć.

 

Oprócz dużej ilości zajęć typowo szermierczych i licznych walk sparingowych najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w cyklu zajęć dotyczących rozwoju mentalnego, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak współpracować w grupie oraz w jaki sposób postrzegają ich koleżanki i koledzy.

 

- Cieszę się, że nasze dzieci mogły uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach – podkreśla G. Dominik. - Współczesne czasy, patrzenie na wiele rzeczy wyłącznie z własnej perspektywy sprawia, że zbyt rzadko mamy okazję posłuchać tego, jak postrzegają nas inni. Myślę, że to bardzo dobrze, że dzieci miały okazję poznać opinię rówieśników na swój temat.

 

Jedną z atrakcji była wyprawa do „Ceramicznej Pomarańczy”- pracowni garncarskiej, w której uczestnicy obozu wykonywali ozdoby z gliny. Niedługo ich prace trafią do pieca garncarskiego, a po wypaleniu trafią do swoich twórców, co z pewnością będzie wspaniałą pamiątką po intensywnych, pełnych emocji wydarzeń w trakcie obozu.

Andrzej Kaim

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.