Szału nie było

13 grudnia 2023

Eislingen, Madryt. Starty kadetek i juniorek

W niemieckim Eislingen polskie kadetki pod wodzą Tomasza Dominika wypadły średnio. Zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym nie mamy się czym emocjonować. W czołowej 64 zawodów znalazły się dwie Polki: Amelia Kukla z UKS Szabla Ząbki (55 miejsce) oraz Amelia Siwek z TMS Sosnowiec (61 miejsce). O włos od wejścia do tego grona była: Lidia Tabędzka, która ostatecznie sklasyfikowana została na 66 pozycji. Pozostałe nasze zawodniczki uplasowały się w pierwszej i drugiej setce uczestniczek.

• Liczyliśmy na więcej, ale nie ma powodów do rozrywania szat – mówi Tomasz Dominik. - Amelka Siwek była blisko awansu do 1/32 zawodów. W walce z Niemką prowadziła już nawet 8:5 jednak ostatecznie przegrała.

Z kolei w turnieju drużynowym walczyliśmy bez naszej liderki z TMS Sosnowiec, która doznała niegroźnej kontuzji i trener postanowił nie ryzykować wystawiając ją do wyczerpujących zmagań.

• Swoje umiejętności zaprezentowała Lidia Tabędzkka z Grodziskiego Klubu Szermierczego. Zdobyła bardzo dużo punktów dla zespołu. Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach pokaże że nie był to przypadek.

Polskie kadetki będą miały okazję ponownie rywalizować na arenie międzynarodowej zarówno podczas cyklu Pucharu Europy jak również Mistrzostw Świata (Rijad, 12-20 kwietnia 2024) oraz Mistrzostw Europy (Neapol, 22-25 lutego 2024).

W najbliższy weekend trener T. Dominik z szóstką najlepszych juniorek w Polsce weźmie udział w zawodach Pucharu Świata, które rozegrane zostaną w Madrycie. W tym gronie nie zabraknie naszej Gabrysi Wójcik oraz dwóch Zuzann z TMS: Lenkiewicz i Porady.

• Mam nadzieję, że dziewczyny zaprezentują się równie udanie jak w tureckiej Antalyi gdzie Lenkiewicz wywalczył indywidualnie brąz i razem z koleżankami z drużyny stanęła na najniższym stopniu podium – mówi T. Dominik.

W Madrycie Polskę reprezentować będą oprócz wspomnianych już szablistek z sosnowieckich klubów także: kolejna sosnowiczanka Karolina Hofman (TMS), Maria Więckiewicz (UKS Szabla Ząbki) i Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn).