Świętowanie w błysku szabli

09 grudnia 2023

Turniej mikołajkowy starszej grupy

Świętowanie w błysku szabli

 

Nie tylko najmłodsi adepci szermierki z naszego klubu mieli okazję do spotkania z Mikołajem. Także trenujący na co dzień w grupie zaawansowanej tuż po tym gdy zakończyli zmagania w klubowym turnieju mikołajkowym otrzymali od gościa z Laponii paczki ze słodyczami i gratulacje za efektowny pokaz umiejętności szermierczych.

Podobnie jak w przypadku Pierwszego Kroku Szermierczego ważniejsze od końcowych wyników były dobra zabawa i pojedynki z ciekawymi szermierczymi akcjami. A tych naprawdę nie brakowało. Mimo że była to tylko wewnątrzklubowa rywalizacja to jednak nikt nie odpuszczał i nie lekceważył przeciwnika. Każdy chciał udowodnić, że w klubowej klasyfikacji zasługuje na jak najwyższe miejsce.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci oraz młodzików. W pierwszej zwyciężyła Natalia Maksym, która w finale pokonała Igę Dec. Dwa trzecie miejsca przypadły: Antoninie Łysy oraz Antoniemu Goździakowi. W grupie starszej wygrał Jan Michoń, który w finale pokonał Emilię Lizak, zaś na trzecich miejscach uplasowały się Zofia Wolska i Maria Wójcik.

Wydawać by się mogło, że zawodniczki i zawodnicy, którzy mają za sobą starty na takich imprezach jak Mistrzostwa Polski czy ogólnopolskie zawody szermiercze, z których przywożą worki medali mogą zlekceważyć zawody klubowe. Nic z tych rzeczy. Wszyscy starali się z całych sił. A nawet skromne upominki wywołały na ich twarzach wielki uśmiech niczym medal czy puchar zdobyty w o wiele większych zawodach.

Andrzej Kaim

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.