Setki walk i wielkich emocji

18 kwietnia 2024

Sosnowiec. Przed Memoriałem Rafała Sznajdera

 

Trwa końcowe odliczanie do Turnieju o Puchar Zagłębia – 7. Memoriału Rafała Sznajdera, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Szermierki z Sosnowca. Już w najbliższą sobotę od godz. 11.00 czeka nas potężna dawka emocji i mnóstwo szermierczych pojedynków. Na planszach w hali przy ul. Żeromskiego wystąpi ponad 100 szablistek i szablistów z polskich klubów szermierczych, a ponad 30 bronić będzie barw Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Każde z nich ma nadzieję, że zaliczy równie udany występ jak podczas II Pucharu Żubrów, a może nawet lepszy. O tym czy medalowy dorobek ZKS w tym sezonie znów się powiększy, przekonamy się w sobotę, ale już teraz możemy być pewni tego, że każdy z naszych zawodników i zawodniczek da z siebie wszystko. A więc do boju „szablozębna” ekipo!

 

Medalistki i nie tylko

Uroczyste rozpoczęcie zawodów upamiętniających Rafała Sznajdera, jednego z najbardziej utytułowanych polskich szablistów zaplanowane jest na godzinę 11.00. Już 10 minut później do walki przystąpią dziewczynki, które rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych. W gronie kadetek nie mamy swojej przedstawicielki, za to wśród młodziczek emocjonować będziemy się występami aż 6 naszych zawodniczek. A wśród nich są: Zosia Wolska, Marysia Wójcik i Emilka Lizak, które podczas II Pucharu Żubrów w Skawinie wywalczyły złoto, srebro i brąz. Turniej w tej kategorii zapowiada się naprawdę wyczerpująco. Na liście startowej widnieją nazwiska ponad 20 szablistek, a to oznacza potężną dawkę starć.

Równie wspaniale zapowiada się dziewczęcy turniej w kategorii dzieci. W tym gronie mamy cztery przedstawicielki, w tym dwie brązowe dziewczyny ze Skawiny: Tosię Łysy i Lenę Pakułę. Wśród najmłodszych uczestniczek zmagań spotkają się przedstawicielki dwóch kategorii wiekowych – skrzatek i zuszek, które zazwyczaj walczą osobno. Na razie, na liście startowej widnieją nazwiska zawodniczek z dwóch klubów: ZKS i KS Cracovia 1906, w tym wszystkich medalistek z obu kategorii ze Skawiny i Krzeszowic. A ZKS reprezentować będą m.in. Hela Kaim (brąz w Skawinie i złoto w Krzeszowicach), Ala Dominik (srebro w Skawinie) i Natasza Kocjan (brązowa medalistka ze Skawiny i Krzeszowic). Będzie się działo!!!

 

Powrót Kuby

Jedną z najwspanialszych wiadomości dotyczących męskich turniejów, które rozpoczną się równo o godz. 12.00, jest powrót na szermiercze plansze po kilkumiesięcznej przerwie Kuby Kiecy. Wystartuje on w kategorii kadetów, podobnie jak Janek Michoń i Mateusz Grabis. Wśród młodzików mamy jednego przedstawiciela, ale za to jest to lider rankingu krajowego w tej kategorii wiekowej i złoty chłopak z turnieju w Skawinie – Kacper Karczmarczyk. Zarówno naszych kadetów, jak i młodzika czeka wyczerpujący turniej. Do zawodów zgłoszono dotychczas ponad 20 zawodników z pierwszej kategorii oraz blisko 30 z drugiej, a na listach startowych nie brakuje nazwisk z samej czołówki. Także w gronie szermierzy, którzy rywalizować będą w kategorii U12 mamy swoich przedstawicieli. Liczymy na ich dobry występ i trzymamy kciuki m.in. za Janka Hajdułę i Brunona Roślickiego. W gronie zuchów kibicować będziemy m.in. Olkowi Dominikowi (brąz w Skawinie), Alanowi Popławskiemu (srebro w Krzeszowicach), Kubie Paczkowskiemu (brąz w Krzeszowicach), ale też debiutantowi Jankowi Paśnikowi. Ich rywale to przedstawiciele takich klubów jak: KS Cracovia, TMS Zagłębie Sosnowiec czy Pałac Młodzieży Katowice. Okazji do szlifowania umiejętności i zaciętej rywalizacji z różnymi szermierzami z pewnością więc nie zabraknie.

 

Pamiętajcie o konkursie

Przypominamy o naszym konkursie związanym z kibicowaniem ekipie „szablozębnych” i szermierzom z całej Polski, którzy zawitają do Sosnowca. Szkoły z Sosnowca, ale też Dąbrowy Górniczej mają w naszym klubie swoich uczniów. Turniej upamiętniający Rafała Sznajdera to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć ich starcia „na żywo”. Mamy nadzieję, że koledzy i koleżanki ze szkolnych ław i osiedli licznie pojawią się na trybunach, by żywiołowym dopingiem zachęcać ich do walki i oklaskiwać szermiercze akcje. Pamiętajcie, że zarówno na małych kibiców, jak i szkoły, które będą reprezentować, czekają atrakcyjne nagrody. Zabierzcie maskotki, plakaty i inne gadżety, które pokażą, że wspieracie ZKS i szykujcie się na potężny zastrzyk emocji. Do zobaczenia w sobotę.

Andrzej Kaim

Trwa końcowe odliczanie do 7. Memoriału Rafała Sznajdera.

Fot. Towarzystwo Miłośników Szermierki Zagłębie Sosnowiec

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.