Sąsiadki pokazały klasę

25 września 2023

Sosnowiec-Konin. I Puchar Polski juniorów

Sąsiadki pokazały klasę

 

Niewiele zabrakło Gabrysi Wójcik, by powalczyła o medale podczas I Pucharu Polski juniorów w szabli, który w minioną sobotę rozegrany został w Koninie. Szablistka z ZKS Sosnowiec ostatecznie zajęła 7 miejsce, a w ćwierćfinałowej walce uległa Zuzannie Poradzie z TMS Sosnowiec, która wywalczyła drugie miejsce w całym turnieju. Gorzej wypadła Agata Sajnóg, która odpadła w 1/32 turnieju, a jej pogromczynią okazała się Emilia Habryn z TMS Sosnowiec. A.Sajnóg została sklasyfikowana na 23 miejscu w stawce 53 szablistek.

G. Wójcik świetnie zaprezentowała się w walkach grupowych. Odniosła 4 zwycięstwa w 5 walkach i pewnie awansowała do fazy pucharowej. A. Sajnóg w grupie zanotowała bilans 3 zwycięstw i 3 porażek przegrywając m.in. z Zuzanną Lenkiewicz z TMS Sosnowiec, która tryumfowała w Koninie.

W fazie pucharowej w rundzie 1/64 finału obie nasze zawodniczki miały wolny los. W 1/32 zmagań A.Sajnóg musiała uznać wyższość Emilii Habryn z TMS Sosnowiec, która wygrała pojedynek 15:8. G.Wójcik w tej fazie rywalizacji zmierzyła się z Antoniną Dobies z UKS Hajduczek Olsztyn. Nasza szablistka wygrała pewnie 15:10. W 1/16 zmagań na drodze naszej zawodniczki stanęła Maja Konecka z O.Ś. AZS Poznań. Gabi bez najmniejszych problemów tryumfowała w tym starciu wygrywając 15:5. Niestety w ćwierćfinale naszej szablistce przyszło zmierzyć się z Zuzanną Poradą, która po walkach grupowych była rozstawiona z numerem 1. Tym razem górą była zawodniczka TMS Sosnowiec, która pewnie pokonała G. Wójcik 15:8.

Ostatecznie w I Pucharze Polski szablistek zwyciężyła Zuzanna Lenkiewicz przed Zuzanną Poradą (obie TMS Sosnowiec), a na najniższym stopniu podium stanęły Maria Więckiewicz z UKS Szabla Ząbki i Ewa Wasilewska z UKS 13 Białystok.

Także szabliści rywalizowali w Koninie podczas I PP. Wygrała Benedykt Denkiewicz z UKS Szabla Ząbki przed Marcelem Broniszewskim z MUKS Victor Warszawa. Podium uzupełnili: Aleksander Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki) i Szymon Dąbrowski (UKS 13 Białystok). Najlepszym z Sosnowiczan okazał się Bartosz Marker z TMS Sosnowiec zajmując piąte miejsce.

Andrzej Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.