Powalczą o puchar Kajtka

15 listopada 2023

Czas sprawdzianu dla najmłodszych adeptów

Powalczą o puchar Kajtka

 

Jeszcze w pamięci mamy zmagania trójki naszych seniorów w Pucharze Świata w Algierze, a już w najbliższy weekend czekają nas emocje związane ze startem najmłodszych i ciut starszych adeptów szermierki, którzy w Krakowie wezmą udział w I Pucharze Kajtka w szabli. Do dawnej stolicy Polski pojadą zawodniczki i zawodnicy ZKS z kategorii wiekowych: skrzat, zuch, dziecko i młodzik. Turniej rozgrany zostanie w najbliższą niedzielę (19 listopada), a początek zmagań zaplanowano na godz. 12.00 w Hali B Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Piastowskiej 26A.

  • Dla zawodników z młodszych kategorii wiekowych turniej w Krakowie to pierwsze zawody w nowym sezonie szermierczym – mówi Grzegorz Dominik, trener ZKS. - Niektórzy z naszych podopiecznych wystartują w takiej imprezie po raz pierwszy. Dla nich to będzie niezwykłe przeżycie. Emocje towarzyszyć będą też tym zawodnikom, którzy rywalizowali w poprzednim sezonie na arenie międzyklubowej. Mam nadzieję, że wszyscy będą doskonale się bawić i zdobędą doświadczenie, które procentować będzie podczas kolejnych zawodów.

Do Krakowa ZKS wysyła naprawdę liczną ekipę. Wśród 18 zawodniczek i zawodników nie zabraknie absolutnych debiutantów, ale pojawią się też „weterani” tego typu imprez. Miejmy nadzieję, że oprócz zdobywania cennego doświadczenia niektórzy z podopiecznych ZKS będą mieć okazję do świętowania sukcesów.

Mimo, że do zawodów pozostało jeszcze kilka dni to już teraz wiadomo, że nasi szermierze zmierzą się m.in. z zawodnikami z drugiego sosnowieckiego klubu czyli TMS. Nie zabraknie zapewne przedstawicieli KS Cracovii, a na liście startowej widnieją już szermierze z UKS Akademia Szermierki Lublin, AZS AWF Warszawa, Kolejarza Katowice i MOS Będzin.

Andrzej Kaim

 

Kim był Kajtek?

Warto podkreślić, że najmłodsi adepci szermierki wezmą udział w zawodach, które swoją nazwę zawdzięczają jednemu z najwybitniejszych polskich szablistów – Wojciechowi „Kajtkowi” Zabłockiemu. Czterokrotnie startował na igrzyskach olimpijskich, w których wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal w turniejach drużynowych. Był również 9-krotnie reprezentantem  Polski podczas MŚ gdzie wywalczył dziewięć medali oraz 5-krotnym mistrzem Polski w szabli. Po zakończeniu kariery sportowej realizował się jako architekt, głównie obiektów sportowych oraz pisarz i malarz. Wspólnie z rzeźbiarzem Gustawem Zemłą stworzył Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach.

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.