Pogoń nic nie dała

27 lipca 2023

Mediolan. Mistrzostwa Świata w szermierce

Ostatnią nadzieją na udany indywidualny wynik reprezentantów Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego podczas Mistrzostw Świata w Mediolanie była Zuzanna Cieślar. Niestety także ona zakończyła swój udział w turnieju indywidualnym już w 1/64. Nasz szablistka bardzo źle rozpoczęła walkę z Węgierką, Lizą Pusztai i na przerwę techniczną schodziła przegrywając 1:8. W drugiej części walki Z. Cieślar zaprezentowała się na miarę swoich umiejętności i rozpoczęła mozolne odrabianie strat. Mimo że drugą część pojedynku wygrała 9:7 musiała pogodzić się z porażką 10:15 i odpadła z walki o medale. Ostatecznie zawodniczka ZKS-u została sklasyfikowana na 40 miejscu wśród 128 szablistek.

Także Małgorzata Kozaczuk odpadła na tym etapie zmagań szablistek. Musiała ona uznać wyższość Koreanki Jisu Yoon, z którą przegrała 12:15. Ostatecznie szablistka AZS AWF Warszawa została sklasyfikowana na 33 miejscu.

Ostania z Polek biorąca udział w turnieju głównym Sylwia Matuszak na co dzień trenująca w KKSz Konin zaprezentowała się z dużo lepszej strony niż reszta żeńskiej ekipy szablistek. W 1/64 turnieju pewnie pokonała 15:10 Olgę Hramowvą z Bułgarii. Także w kolejnej walce okazała się zbyt silna na faworyzowanej Francuzki, Caroline Qeroli, którą pokonała 15:11. Dopiero w 1/16 turnieju Polka musiała uznać wyższość bezkonkurencyjnej tego dnia Japonki Emury Misaki, która rozgromiła szablistkę z Konina 15:5. Ostatecznie reprezentacyjna koleżanka Z. Cieślar i A.Wątor została sklasyfikowana na 11 miejscu.

Przypomnijmy że Angelika Wątor nie awansowała do turnieju głównego i zajęła ostatecznie 110 miejsce podczas MŚ.

W Mediolanie tryumfowała wspomniana Japonka Emura Misaki, która w finale pokonała 15:11 Greczynkę Despinę Georgiadou. Brązowe medale powędrowały w ręce Joany Ylievej z Bułgarii oraz Theodory Gkountoury z Grecji.

Już w sobotę (29 lipca) polskie szablistki przystąpią do walki w turnieju drużynowym. Prawdopodobnie w składzie zespołu, który powalczy o jak najwyższą lokatę będą dwie zawodniczki ZKS-u: Angelika Wątor i Zuzanna Cieślar.