Podsumowanie gry miejskiej

10 września 2023

Warszawa, wrzesień 1880 r.

 

            Drogi Henryku,

dziękuję Ci przeogromnie Przyjacielu, że zaprosiłeś mnie do Waszych Sosnowic na Święto Szermierki. Pomysł zaiście wspaniały, a zabawa była przednia.

 

            Wyznam Ci szczerze, że byłem pełen obaw, gdy zachęcałeś mnie do przyjazdu do Was, bym na własne oczy przekonał się jak działa Wasze sosnowickie zaangażowanie i współpraca. Byłem prawie pewien, że na moja podróż z Warszawy zakończy się może nie patrzeniem na Waszą klęskę, ale na spotkanie grupki zapaleńców. I niewiele więcej. A okazało się, że do zabawy włączyło się tak wiele osób.

 

            Po raz kolejny przekonałem się jak sprawnym jesteś organizatorem, a gdy u Twojego boku stanęli inni niezwykli ludzie np. Ernst Schoen czy Paul Lamprecht wprawiliście mnie wręcz w osłupienie skalą Waszego przedsięwzięcia (pozdrów serdecznie swoją cudowną Klarę i Fanny Lamprecht oraz dziewczęta z LO im E. Plater – Amelię, Łucję i Emilię, które tyle serca i zapału włożyły w pomoc przy tym projekcie). Jestem przekonany, że Wasza inicjatywa na stałe zapisze się w kronikach Sosnowic i nie tylko.

 

            Prawdziwą radość w mym sercu wywołał pomysł, by szermierki uczyć nie tylko tych obiboków ze szlachty czy arystokracji, lecz każde chętne dziecko i dorosłych niezależnie od pochodzenia i stanu majątkowego. Myślę, że jest to droga, którą wkrótce pójdzie wielu innych miłośników szermierki z różnych stron świata. Zaangażowanie uczestników i radość, którą wywołałeś organizując zabawę „Od skrzata do olimpijczyka” to wartość sama w sobie. Mam nadzieję, że już wkrótce napiszesz mi jak sprawują się nowi adepci szermierki podczas kursu szermierczego.

 

            Pozwól, że na Twoje ręce prześle gratulacje, dla grona organizatorów, darczyńców i partnerów, którzy tak bardzo licznie wsparli Wasze przedsięwzięcie: Urząd Miejski w Sosnowcu na czele z Prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim, Muzeum Pałac Schoena, Centrum Artystyczno Biznesowe Pałac Dietla, Soward Smart Kids Academy, Śląski Związek Szermierczy, Teatr Zagłębia i waszego patrona medialnego slazag.pl.

 

            Podziękuj też w moim imieniu firmie Pro-Wellness Jurczyk, Abu El Ella, Cyran, Szpak Sp.J. za ufundowanie tak wspaniałych nagród dla uczestników.

 

            Osobno ślę wyrazy szacunku i uznania dla grona mistrzów szermierki i ich uczniów oraz rodziców związanych z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym. Było prawdziwą radością obserowawać ich zaangażowanie, zapał, wiedzę, umiejętności i miłość do fechtunku, którą przekazywali kolejnemy pokoleniu adeptów.

 

            Mam nadzieję, że gdy w przyszłym roku będziecie organizować kolejne festiwal szermierczy również otrzymam od Ciebie zaproszenie. Obiecuję, że z radością przyjadę ponownie do Sosnowic.

 

                                                                                                                      Twój oddany

                                                                                                                Andreas von Borsh

 

            PS. Proszę Cię byś jak najszybciej przesłał mi zdjęcia z Waszej zabawy. Patrząc na nie będę dumny, że byłem częścią tak cudownego wydarzenia. A i moim bliższym i dalszym znajomym pokażę jak niezwykłym miejscem są Sosnowice i jak wspaniali ludzie je zamieszkują.

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.