Najliczniejsza reprezentacja

23 kwietnia 2024

Sosnowiec. Po 7. Memoriale Rafała Sznajdera

 

Z Grzegorzem Dominikiem, jednym z naszych klubowych trenerów o występie naszej reprezentacji podczas 7. Memoriału Rafała Sznajdera rozmawia Andrzej Kaim.

 

- Nasze dzieciaki i młodzież znów pokazały klasę podczas bardzo silnie obsadzonego turnieju. Co oprócz worka medali cieszy cię najbardziej?

- Zwycięstwa są bardzo cenne i cieszą się z nich nie tylko nasi mali i ciut starsi zawodnicy i zawodniczki, ale także sztab trenerski. Jednak przede wszystkim chciałbym podkreślić to, jak liczną reprezentację wystawił nasz klub. W Memoriale Rafała Sznajdera wzięło udział aż 34 naszych szablistów i szablistek. Żaden inny klub z tych, które wystąpiły w zawodach nie może pochwalić się tak szeroką kadrą. To pokazuje, jak dynamicznie rozwija się ZKS. Warto też wspomnieć, że nie wszyscy trenujący w naszym klubie wzięli udział w zawodach. Część z nich nie mogła wystartować, gdyż tuż przed zawodami zachorowała, a część jeszcze nie ma w sobie tyle odwagi, by spróbować sił w rywalizacji z międzyklubowej.

 

- To niewątpliwie zasługa ciężkiej, całorocznej pracy promującej szermierkę wśród dzieci i młodzieży z Sosnowca. A kto z naszych szermierzy zrobił na tobie największe wrażenie?

- Oprócz liderów, którzy spisali się naprawdę wyśmienicie, szczególnie dumny jestem z dwójki naszych dzieciaków. Janek Paśnik w swoim debiucie turniejowym wywalczył brązowy medal. Niewątpliwie okazał się „czarnym koniem” zmagań w kategorii U10 chłopców. Pokazał determinację, wolę walki i odrobinę szaleństwa. Wielkie słowa uznania należą się Julii Bajer, która nie wywalczyła co prawda medalu w kategorii U14 dziewcząt, ale zajęła 6 miejsce, a trenuje w ZKS od zaledwie 4 miesięcy. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z jej sukcesów.

 

- Chyba ze spokojem kadra trenerska może patrzeć w przyszłość. Nie dość, że nasza sala szermiercza pęka w szwach, to jeszcze dodatkowo dzieciaki trenują systematycznie i szybko rozwijają swoje szermiercze umiejętności.

- Naprawdę rośnie serce, gdy w grupie początkującej na zajęciach mamy grubo ponad 30 osób. Bardzo cenne jest to, że w każdej kategorii wiekowej, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, mamy liderów, którzy są wzorem do naśladowania dla pozostałych zawodników. Na dwa miesiące przed zakończeniem sezonu szermierczego już możemy go uznać za jeden z najlepszych w historii klubu. A przed nami przecież najważniejsze imprezy w niektórych kategoriach wiekowych i jestem przekonany, że dorobek medalowy ZKS jeszcze znacznie się powiększy.

 

- Dziękuję za rozmowę.

Trener Grzegorz Dominik w czasie turnieju sekundował naszym zawodnikom udzielając cenny rad i wskazówek. 

Fot. Przemek Paśnik

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.