Mikołaj też kibicował najmłodszym.

09 grudnia 2023

Emocje, walka, łzy radości i smutku.

Mikołaj też kibicował najmłodszym.

 

Pierwszy Krok Szermierczy za nami. Turniej, który w założeniu ma zapoznać najmłodszych adeptów z realiami panującymi podczas zawodów, nie tylko dostarczył zawodnikom i zawodniczkom niezbędnej wiedzy, ale też przyniósł im potężną dawkę emocji i szermierczych wrażeń. Wśród nich były te zarówno pozytywne, wynikające ze zwycięstwa, jak i negatywne, kiedy trzeba było uznać wyższość rywala. Śmiało można jednak napisać, że i pod tym względem wszyscy zdali egzamin celująco. Potrafili utrzymać nerwy na wodzy i mimo łez oraz nerwów zachować się zgodnie z procedurami narzuconymi przez PZS w sferze pożegnania z przeciwnikiem, okazania mu szacunku i podziękowania za stoczoną walkę.

Warto pamiętać, że większość uczestników ZKS stanęło do rywalizacji po zaledwie kilku miesiącach treningu. Wszyscy jak jeden mąż pokazali, że woli walki i ambicji na pewno im nie brakuje.

- Wyniki były ostatnią rzeczą, która nas interesowała podczas tego turnieju. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy dumni jako trenerzy z waszych osiągnięć – mówił podczas podsumowania zawodów Leszek Chłosta, trener ZKS. - Przede wszystkim chcieliśmy zapoznać was z procedurami i sposobem przeprowadzania turniejów. Wiecie, że najpierw czeka was rywalizacja w grupach, a później walczyć będziecie w rundach pucharowych aż do wyłonienia zwycięzcy. 

Nic więc dziwnego, że po zakończeniu zmagań i wyczytaniu najlepszych czwórek w młodszej i starszej kategorii wiekowej wszyscy otrzymali słodkie upominki od Mikołaja, który specjalnie urządził sobie przystanek w Sosnowcu, by kibicować najmłodszym adeptom szermierki z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Warto wspomnieć, że już w sobotę (9 grudnia) w Będzinie odbędzie się turniej szermierczy dla najmłodszych z udziałem innych zagłębiowskich i śląskich klubów. Z pewnością spora część zawodniczek i zawodników weźmie udział w tych międzyklubowych zmaganiach, by z dumą reprezentować barwy ZKS.

Andrzej Kaim.

 

Wyniki turnieju

Grupa młodsza

  1. Helena Kaim
  2. Natasza Kocjan
  3. Miernik, Paczkowski

Grupa starsza

  1. Tarasin
  2. Jan Paczkowski
  3. Leszczyńska, Pakuła

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.