Międzynarodowy sprawdzian umiejętności

24 marca 2024

Sosnowiec, Wrocław. Przed Challenge Wratislavia

 

Już w najbliższy poniedziałek (25 marca) 15 naszych zawodniczek i zawodników przy wsparciu trenerów: Leszka Chłosty i Michała Kochana rozpocznie rywalizację w międzynarodowym turnieju Challenge Wratislavia, który od 15 lat odbywa się we Wrocławiu. Przed nimi arcytrudny sprawdzian umiejętności, gdyż oprócz polskich szablistek i szablistów, którzy w większości są im doskonale znani, przyjdzie im także zmierzyć się z przeciwnikami z Ukrainy, Rumuni, Węgier, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, które będą reprezentowane przez kilka, a nawet kilkanaście osób w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

  • Trzeba też pamiętać o tym, że oprócz międzynarodowego grona szermierzy, walka we wrocławskim turnieju odbywa się w ciut innych kategoriach wiekowych niż zazwyczaj – podkreśla trener Kochan. – W kategorii zuchów zobaczymy na planszach oprócz roczników standardowo występujących w tej kategorii wiekowej (w tym sezonie szermierczym są to dzieci 9 i 10-letnie – przyp. red.) także dzieci o rok starsze. Dotyczy to wszystkich kategorii wiekowych więc np. nasze młodziczki mogą rywalizować także z szablistkami, które na co dzień występują już w kategorii kadetek.

 

Czy w takim razie możemy spodziewać się spektakularnych sukcesów reprezentantów naszego klubu? Na pewno nie będzie łatwo, ale - jak zgodnie zauważają nasi trenerzy - nie można też od razu spisywać ich na straty. Za wzór powinni stawiać sobie Kubę Kiecę, który podczas ubiegłorocznych zmagań wywalczył ósme miejsce. Dla części naszej reprezentacji nie będzie to debiut w zmaganiach we Wrocławiu. Co prawda Zosia Wolska i Emilka Lizak w ubiegłym roku walczyły w gronie U13, jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego przed jak poważnym wyzwaniem staną.

 

  • Nie wyznaczyliśmy naszym podopiecznym konkretnych celów dotyczących miejsca w klasyfikacji końcowej – podkreśla M. Kochan. – Przede wszystkim oceniać będziemy ich przez pryzmat realizacji założeń taktycznych, a jeśli ktoś osiągnie super wynik to sprawi zarówno sobie i nam ogromną radość.

 

Zmagania szablistek i szablistów rozpoczną się w poniedziałkowy poranek od godz. 9.00. Wówczas na planszy pojawią się szabliści z kategorii U15 (roczniki 2009-2010). O godz. 10.00 rywalizację rozpoczną szablistki z tej samej kategorii wiekowej. O 11.00 do walki włączą się szabliści z kategorii U13 (roczniki 2011-2012), zaś godzinę później do pierwszych walk staną dziewczęta rywalizujące w kategorii U13. Jako ostatni zmagania rozpoczną dzieci z kategorii U11 (roczniki 2013 i młodsze). Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rozpoczną walki równocześnie i nastąpi to o godz. 13.00. Finałowe walki we wszystkich kategoriach wiekowych przewidziane są na godz. 17.00. Wyniki można śledzić pod adresem internetowym: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/65EE0C8AF1E44C2090F7595AFCCA29F5#today

Andrzej Kaim

 

Nasza reprezentacja

Zawodnicy: Michoń Jan, Karczmarczyk Kacper, Pąk Szymon, Gawle Jakub, Wolska Zosia, Bajer Julia, Kowal Magda, Lizak Emilia, Wójcik Marysia, Otok Ola, Wlazło Maja, Maksym Natalia, Łysy Antonina, Dec Iga i Bochenek Matylda.

Trenerzy: Chłosta Leszek i Kochan Michał

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.