Liczymy na kolejny sukces

03 stycznia 2024

Sosnowiec – Budapeszt. Przed Pucharem Świata Juniorów

 

Już w najbliższy weekend pod wodzą Tomasza Dominika nasze szablistki wezmą udział w kolejnej odsłonie Pucharu Świata. Po wcześniejszych występach w Antalyi i Madrycie nikt nie ukrywa, że mamy apetyt na powtórzenie sukcesów, a po cichu liczymy, że dziewczyny spiszą się jeszcze lepiej niż w poprzednich edycjach zmagań.

 

- Mam nadzieję, że Zuza Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) znów znajdzie się w najlepszej czwórce turnieju – mówi Tomasz Dominik, trener kadry narodowej kadetek i juniorek. - Może tym razem cieszyć będziemy się nie z brązu, a z medalu wykonanego ze szlachetniejszego kruszcu. Mam nadzieję, że reszta dziewczyn powalczy o wyższe pozycje niż ostatnio. Mają ogromny potencjał więc liczę na przełamanie.

 

Trener Dominik ma też nadzieję, że oprócz dobrego turnieju indywidualnego także nasza drużyna spisze się lepiej niż poprzednio (w Antalyi szablistki wywalczyły brąz, zaś w Madrycie zajęły 5 miejsce – przyp. red.).

 

- Jesteśmy tuż po zakończeniu kilkudniowej konsultacji, która odbyła się w Ząbkach – mówi T. Dominik. - Oprócz 18 zawodniczek powołanych przez PZS pracowaliśmy w sumie z blisko 40 szablistkami z całego kraju. Skupiliśmy się głównie na walkach. Udało się nam też przećwiczyć kilka elementów związanych ze starciami na tzw. czterech metrach.

 

W Budapeszcie na planszach szermierczych zobaczymy aż 12 polskich juniorek w tym liczne grono zawodniczek z sosnowieckich klubów. Barwy ZKS reprezentować będzie Gabi Wójcik, zaś TMS na Węgry oprócz wspomnianej Lenkiewicz wysyła także siostry Porada – Zuzannę i Paulinę, a także Amelię Siwek i Karolinę Hofman.

 

Andrzej Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.