Klucz do sukcesu

20 grudnia 2023

Po II Turnieju Dzieci i Młodzików w Poznaniu

 

O krótkie podsumowanie występu naszych zawodniczek i zawodników na turnieju w Poznaniu poprosiliśmy trenerów Michała Kochana i Leszka Chłostę, którzy w ostatnich tygodniach skupiali się na jak najlepszym przygotowaniu ekipy do startu w tej imprezie. Obaj podzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi elementów, które w ich ocenie są kluczem otwierającym drzwi z napisem sukces.

AK

 

Praca daje efekty

Michał Kochan

 

  • Ogromnie cieszę się, że trójka naszych zawodników stanęła w Poznaniu na podium. Zarówno Zosia, Emilka jak i Kacper pokazali się z bardzo dobrej strony. Już w Koninie widać było, że stać ich na wygrywanie z każdym w Polsce. Praca, którą wykonaliśmy pomiędzy zawodami zaprocentowała świetnymi wynikami, a te mam nadzieję sprawią iż jeszcze bardziej uwierzą we własne siły, a przy okazji będą stanowiły solidny bodziec do dalszego treningu. Zosia w drodze do końcowego sukcesu pokonała najlepsze zawodniczki z rankingu krajowego, Kacper udowodnił, że jeśli zachowa koncentrację to w zasadzie walczy w innej lidze, a Emilka mimo że jest o rok młodsza od większości zawodników potwierdziła, że już teraz należy do grona najlepszych młodziczek w kraju. Cieszy też postawa Tosi, która dotarła do ćwierćfinału, a także pozostałych naszych zawodników dających z siebie tyle na ile umiejętności pozwalały. Widać, że drzemie w nich potencjał. Kiedy dojdzie do tego doświadczenie zbierane podczas takich imprez, poparte systematyczną pracą na treningach to pojawią się też jeszcze lepsze wyniki.

 

 

Systematyczny wysiłek

Leszek Chłosta

 

  • Trójka naszych medalistów oraz inni młodzicy i młodziczki dali w Poznaniu pokaz solidnej szermierki. Lekcje indywidualne i setki walk sparingowych, które stoczyli w ostatnich dwóch tygodniach przed zawodami w Poznaniu przyniosły sukces. Jeśli chodzi o młodsze zawodniczki trzeba docenić ich ambicję i wolę walki. To co odróżnia je od dziewczyn z innych klubów, które znalazły się w czołowej czwórce to ilość czasu spędzonego na sali szermierczej. Z rozmów z ich opiekunami wynika, że tamte trenują praktycznie codziennie. Niestety nawet najbardziej utalentowani zawodnicy trenujący dwa razy w tygodniu będą wypadać blado przy tych, którzy poświęcają szermierce o wiele więcej czasu.

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.