Kibicuj „szablozębnym”!!!

15 kwietnia 2024

Sosnowiec. Przed Memoriałem Rafała Sznajdera

 

Wielkimi krokami zbliża się 7. Międzynarodowy Turniej w szabli dziewcząt i chłopców „O Puchar Zagłębia” - Memoriał Rafała Sznajdera, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Szermierki w Sosnowcu. To jeden z nielicznych turniejów dla szermierzy z najmłodszych kategorii wiekowych, który odbywa się w naszym mieście. Dlatego już dziś zachęcamy kolegów i koleżanki ze szkolnych ław naszych zawodników, by przyszli na halę przy ul. Żeromskiego w sobotę (20 kwietnia), gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się to wspaniałe widowisko, poświęcone pamięci jednego z najlepszych szermierzy w historii nie tylko sosnowieckiej, ale także polskiej szermierki na szable.

 

  • Mamy nadzieję, że koledzy, znajomi i przyjaciele naszych najmłodszych szermierzy pojawią się na trybunach, by ich dopingować i wspierać, a przy okazji przekonają się, jak wspaniałym sportem jest szermierka – mówi Grzegorz Dominik, jeden z trenerów ZKS. - Chcielibyśmy też skorzystać z okazji i zaprosić do udziału w konkursie organizowanym przez ZKS. Każdy uczeń z sosnowieckich, ale też zagłębiowskich szkół, który pojawi się na turnieju i sfotografuje się z jednym z naszych zawodników, otrzyma voucher na miesiąc bezpłatnych zajęć w naszym klubie, a dodatkowo ta szkoła, której reprezentanci pojawią się w największej liczbie, może liczyć na wyjątkową atrakcję. Obiecujemy, że nasze dziewczyny z mistrzowskiego zespołu: Zuza Cieślar i Gabrysia Wójcik, które po raz kolejny stanęły na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Seniorów, odwiedzą tę placówkę. Każdy chętny będzie mógł porozmawiać z nimi o szermierce, zrobić sobie wspólne zdjęcie i obejrzeć szablistki podczas pokazowej walki, a nawet spróbować sił w szermierczych konkursach.

 

Naszą klubową maskotką jest tygrys szablozębny. W związku z tym zachęcamy sympatyków szermierki, aby każdy, kto przyjdzie kibicować szablistkom i szablistom ZKS, zabrał ze sobą maskotkę, choć trochę przypominającą tego niezwykłego drapieżnika albo w inny sposób pokazał, któremu zespołowi kibicuje. Za najciekawsze pomysły także przewidujemy nagrody.

Andrzej Kaim

Z Krzeszowic nasza ekipa wróciła w doskonałych humorach. Czy tak samo będzie po turnieju w Sosnowcu?

Fot. Katarzyna Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.