Generalna próba sił

04 kwietnia 2024

Sosnowiec - Warszawa. Przed Mistrzostwami Polski Seniorów w szermierce

 

Już jutro i w sobotę reprezentacja ZKS stanie do boju o medale Mistrzostw Polski Seniorów w szabli. Zuza Cieślar i Krzysztof Kaczkowski będą bronić indywidualnych tytułów mistrzowskich, podobnie jak drużyna szablistek. Szabliści z kolei mają chrapkę na krążki ze szlachetniejszego kruszcu niż brąz, które przypadły im podczas ubiegłorocznych zmagań. Czy także w tym roku nasi liderzy zapiszą się złotymi zgłoskami w szermierczych kronikach?

 

Niezwykłe dokonania

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski szablistek i szablistów były niezwykle udane dla ZKS. Zuza obroniła po raz trzeci z rzędu złoty medal, a jej młodsza siostra Julia sięgnęła po brąz. Nie można zapomnieć, że tuż za podium, na piątym miejscu, uplasowała się kolejne reprezentantka naszego klubu - Gabrysia Wójcik. Ta trójka wraz z Angeliką Wątor stanęły też na najwyższym stopniu podium w turnieju drużynowym. Równie imponujący wynik zanotowali nasi szabliści. Krzysztof Kaczkowski sięgnął po raz drugi z rzędu po tytuł mistrza Polski, zaś drużyna której był liderem, wywalczyła brązowe krążki. Nic więc dziwnego, że oczekiwania towarzyszące występowi naszej ekipy na tegorocznej imprezie są ogromne. Tym bardziej, że kolejne mistrzowskie tytuły dla Zuzy i Krzyśka sprawią, że na stałe zapiszą się oni w szermierczych kronikach. Jednak w tym roku poprzeczka wisi naprawdę wysoko.

 

Doświadczenie i młodość

Trenerzy anonsowali do rywalizacji po sześć zawodniczek i zawodników. Liderami niezmiennie będą nasi mistrzowie: Zuza Cieślar i Krzysztof Kaczkowski. Jednak oprócz nich zobaczymy zarówno szermierzy najmłodszego pokolenia: Kubę Kiecę i Gabrysię Wójcik, ale także trenerkę Julię Dobińską i trenera Michała Kochana. Do zmagań w gronie szablistek przystąpią także: Julia Cieślar, Agata Sajnóg, Marta Aksamit. Z krajową czołówką szablistów rywalizować będą oprócz wspomnianych wyżej także: Rafał Ziarnowski, Ksawery Czajkowski i Jakub Patyna.

 

Harmonogram zmagań

Tegoroczne Mistrzostwa Polski trwać będą trzy dni, a areną zmagań będzie Hala COS Torwar w Warszawie. Nas najbardziej interesować będą dwa pierwsze dni zmagań. W piątek o godz. 9.00 rozpocznie się turniej indywidualny szablistek, zaś o godz. 12.00 rywalizację rozpoczną szabliści. Finały rozegrane zostaną około godz. 18.30. W sobotę odbędą się turnieje drużynowe. O godz. 9.00 rozpoczną się zmagania szablistek, zaś szabliści do walki o tytuły mistrzowskie przystąpią o godz. 11.00.

 

Andrzej Kaim

Krzysztof Kaczkowski w Warszawie będzie bronić złotego medalu MPS. 

Fot. PZSzerm

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.