Gabi z powołaniem

30 marca 2024

Sosnowiec – Rijad. Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów

 

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w szermierce, które odbędą się pomiędzy 12 a 20 kwietnia br. w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Nam szczególnie miło poinformować, że nasza zawodniczka Gabrysia Wójcik, trenująca na co dzień pod kierunkiem Grzegorza Dominika, jest jedną z szablistek, która będzie miała okazję powalczyć o laury na tej imprezie. Drugą osobą związaną z ZKS, która pojedzie do Rijadu jest oczywiście Tomasz Dominik, trener reprezentacji narodowej kadetek i juniorek. 18 kwietnia Gabi wystartuje w turnieju indywidualnym, zaś 20 kwietnia w zmaganiach drużynowych.

Oprócz Gabrysi, która trenuje w ZKS, biało-czerwonych barw w Rijadzie, będą bronić także inne szablistki z naszego miasta. Aż cztery zawodniczki trenujące na co dzień pod kierunkiem Krzysztofa Wątora w TMS otrzymały powołania na MŚ. Trzy z nich to juniorki: Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada i rezerwowa Karolina Hofman, zaś jedna to kadetka Amelia Siwek.

Oprócz czwórki sosnowiczanek powłonie do kadry juniorek otrzymała także Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn.

W gronie kadetek oprócz Siwek znalazły się jeszcze: Lidia Tabędzka z Grodziskiego Klubu Szermierczego, Maja Konecka z O.Ś. AZS Poznań oraz rezerwowa Amelia Kukla z UKS Szabla Ząbki.

Gratulujemy powołań, mocno trzymamy kciuki i życzymy świetnych walk i wielkich sukcesów.

Andrzej Kaim

Podobnie jak w Neapolu podczas MEJ także w Rijadzie na MŚJ zobaczymy jedną z naszych dziewczyn - Gabrysię Wójcik.

Fot. PZSzerm

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.