Gabi, dwie Zuzy i Aniela

19 kwietnia 2024

Sosnowiec – Rijad. Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów

W Sosnowcu żyjemy przygotowaniami do 7. Memoriału Rafała Sznajdera. Jednak blisko 5 tys. km od nas w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej toczy się walka o tytuły podczas Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w szermierce.

W czwartek (18 kwietnia) rozegrane zostały turnieje indywidualne w szabli, w których wystąpiły trzy szablistki z sosnowieckich klubów szermierczych. W rywalizacji mogliśmy obserwować Gabi Wójcik z ZKS, Zuzanny Poradę i Lenkiewicz z TMS Sosnowiec i Anielę Kozłowską z UKS Hajduczek Olsztyn.

Żadnej z nich nie udało się stanąć na podium, ale wszystkim należą się słowa uznania. Najdalej w turnieju zaszła Zuza Porada, która zakończyła rywalizację w 1/16 przegrywając z Amerykanką, Magdą Skarbonkiewicz i ostatecznie została sklasyfikowana na 13 pozycji. Nasza Gabrysia odpadła w 1/64 zmagań po zaciętej walce zakończonej przegraną 11:15 z Eveliną Popovą, która w Rijadzie występowała pod neutralną flagą. Gabi została sklasyfikowana na 60 miejscu wśród 132 zawodniczek biorących udział w MŚKiJ w Rijadzie.

Z kolei Zuza Lenkiewicz i Aniela Kozłowska zakończyły swój udział w turnieju na etapie 1/128. Lenkiewicz dość nieoczekiwanie nie sprostała Hindusce, Shreyi Gupta, której uległa 13:15, zaś Kozłowska 14:15 przegrała z Ukrainką, Sofią Holovkiną. Ostatecznie Lenkiewicz zajęła 69 miejsce, a Kozłowska 74.

Złoto trafiło do Chinki, Qimiao Pan, srebro do walczącej pod neutralną flagą - Alexandry Mikhailovej, a dwa brązy do Uzbeczki, Lary Luisy Fernandy Herrery i Francuzki, Alejandry Manga.

W sobotę przed dziewczynami kolejna szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Wspomniana wyżej czwórka weźmie udział w turnieju drużynowym.