Ekipa gotowa do boju

12 kwietnia 2024

Sosnowiec – Krzeszowice. Przed Pucharem Żubrów

 

Za nami jedna z najważniejszych imprez sezonu – Mistrzostwa Polski Seniorów. Zuza i reszta naszych reprezentantów spisali się rewelacyjnie, a teraz okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieć nieco młodsi przedstawiciele ZKS. W sobotę (13 kwietnia) w Krzeszowicach rozegrany zostanie drugi turniej z cyklu Pucharu Żubrów. Ponownie, żeby dostarczyć naszą ekipę na zawody, potrzebny jest bus i kilka prywatnych samochodów. Jednak najważniejsze pytanie brzmi: czy nasi zawodnicy i zawodniczki pod wodzą trenera Tomasza Dominika spiszą się równie dobrze, a może nawet lepiej, niż w Skawinie skąd wróciliśmy do domów w doskonałych nastrojach po wywalczenia worka medali.

 

Liczymy na liderki

W kategorii wiekowej młodziczek Zosia Wolska i Emilka Lizak to dwie z faworytek do końcowego triumfu. W pierwszej odsłonie zmagań Zosia zdobyła złoto, a Emilka brąz. Nie możemy też zapomnieć o Marysi Wójcik, która dotarła do ćwierćfinału i ostatecznie zajęła ósme miejsce. Oprócz nich na planszach w Krzeszowicach zobaczymy również: Maję Wlazło, Olę Otok i Julię Bajer.

W tej samej kategorii wiekowej w gronie chłopców największe nadzieje wiążemy z występem Kacpra Karczmarczyka, który w Skawinie wywalczył srebro, a Jakub Gawle z pewnością postara się poprawić swój wynik czyli 20 lokatę.

W gronie dziewcząt walczących w kategorii wiekowej dzieci ZKS reprezentować będą: Natalka Maksym, Tosia Łysy i Lena Pakuła. Najlepszym wynikiem ze Skawiny rekomenduje się Natalka, która dotarła do ćwierćfinału i została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Tosia i Lena zajęły wówczas 15 i 16 miejsce.

Ciężka przeprawa czeka naszego szablistę z tej kategorii wiekowej. Janek Hajduła poprzednio uplasowali się na 27 miejscu więc z pewnością nie należy do grona faworytów turnieju. Liczymy jednak na to, że poprawi ten wynik.

 

Ambitni najmłodsi

W najmłodszych kategoriach wiekowych szablistek mamy trójkę zawodniczek. W zuchach rywalizować będą dwie brązowe dziewczyny ze Skawiny: Hela Kaim i Hania Ziętal, zaś w gronie skrzatów będzie to Natasza Kocjan, która także wywalczyła w poprzednim turnieju brązowy medal. Tym razem zabraknie Ali Dominik, która w Skawinie była druga, a teraz niestety jest chora.

Aż pięciu naszych szablistów zobaczymy za to w gronie zuchów: Alan Popławski (srebro w Skawinie), Jakub Paczkowski (brąz), Patryk Wilk (piąte miejsce), Olek Dominik (szóste miejsce) oraz debiutujący na zawodach tej ranki Olaf Kwaśniewski. Czy także tym razem chłopcy spiszą się równie dobrze i jaka będzie ZKS kolejność przekonamy się już jutro.

Dziewczęta do rywalizacji przystąpią o godz. 14.00, zaś o godz. 15.00 zmagania turniejowe rozpoczną chłopcy.

Andrzej Kaim

W Skawinie nasza reprezentacja należała do najliczniejszych zespołów. 

Fot. Archiwum ZKS

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.