Dziewczyny biorą pełną pulę

29 maja 2024

Sosnowiec – Będzin. Mistrzostwa Śląska Młodzików

 

Nasze dziewczyny pokazały kto rządzi w śląskiej szabli. Przynajmniej w kategorii młodziczek. Zosia Wolska to nowa mistrzyni regionu, Marysia Wójcik – wicemistrzyni, a na dodatek Emilka Lizak i Julka Bajer dorzuciły do medalowej puli dwa brązy. O strefę medalową otarła się Iga Dec, która awansowała do ćwierćfinału i ostatecznie zajęła 7 miejsce.

Z medalem, tym razem srebrnym, wrócił też z wyprawy do Będzina gdzie rozgrywany był mistrzowski turniej, Kacper Karczmarczyk, który w finale musiał uznać wyższość Dominika Zubko z TMS Sosnowiec.

- Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze podczas turnieju w Będzinie – mówi Grzegorz Dominik, jeden z naszych trenerów. - To świetnie rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików. Na szczególne słowa uznania zasłużyły Julia Bajer oraz Iga Dec. Ta pierwsza w niesamowitym tempie podnosi swoje umiejętności i wygrywa z zawodniczkami dużo bardziej doświadczonymi od siebie. Trzeba pamiętać, że Julia rozpoczęła treningi niespełna rok temu. Natomiast Iga pokazała, że mimo iż jest dwa lata młodszą zawodniczką, potrafi walczyć i wygrywać w takim turnieju.

Oby postawa naszych reprezentantów była zapowiedzią świetnego występu podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca w Katowicach.

Andrzej Kaim

Złoto, srebro i dwa brązy to dorobek medalowy naszych szablistek podczas Mistrzostw Śląska Młodzików.

Fot. Archiwum ZKS

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.