Dziewczyna z marzeniami 

06 czerwca 2023

Gabriela Wójcik

Szablistka ZKS Sosnowiec

 • Złoto w drużynie oraz 5 miejsce indywidualnie podczas Mistrzostw Polski Seniorów to niesamowity wynik tym bardziej, że jest Pani przecież kadetką.
 • Rzeczywiście turniej w Śremie był dla mnie niezwykle udany. Najbardziej oczywiście cieszę się, ze złota zdobytego z drużyną ZKS Sosnowiec. Tym bardziej, że był to mój debiut w pierwszym zespole. To właśnie piąte miejsce indywidualnie pozwoliło mi na wspólny start z dużo bardziej utytułowanymi koleżankami z klubu. Mówiąc szczerze, to bardzo obawiałam się tego czy zostanę przez nie zaakceptowana. Okazało się, że stworzyłyśmy doskonały team, który wywalczył pierwsze miejsce.
 • Ten sukces jest tym cenniejszy, że nie była pani jedynie statystką wśród mistrzyń, ale praktycznie w każdym meczu turnieju pojawiała się pani na planszy szermierczej i wnosiła swój wkład w końcowy sukces.
 • Zdecydowanie tak. Miałam sporo obaw czy będę miała okazję powalczyć, ale ostatecznie stoczyłam kilka pojedynków i to wygranych więc moja radość z medalu jest tym większa.
 • Nie był to pani jedyny sukces podczas sezonu 2022/2023.
 • Rzeczywiście walczyłam w tym sezonie bardzo często. Był on dla mnie niezwykle wyczerpujący gdyż reprezentowałam ZKS zarówno w kadetkach, juniorkach i ostatnio seniorkach. W zasadzie na arenie krajowej w każdej z tych kategorii wiekowych zdobyłam medale. Jeśli nie indywidualnie to drużynowo. Więc uważam ten sezon za niezwykle udany choć bardzo męczący.
 • Koniec sezonu tuż tuż, więc pora na pytanie o plany na kolejny, może wybiegnijmy w przyszłość. Co Gabriela Wójcik chciałaby osiągnąć w ciągu kilku lat?
 • Zdecydowanie lepiej chciałaby się zaprezentować na arenie międzynarodowej. Jestem osobą z natury niezwykle ambitną i lubię marzyć. Powoli sukcesy w kraju przestają mi wystarczać. Zdecydowanie chciałaby więcej osiągnąć podczas mistrzostw Europy i świata. Jak każdy kto uprawia szermierkę, marzę o pojechaniu na igrzyska olimpijskie. Raczej nie będzie to Paryż, ale być może wywalczę kwalifikację olimpijską na turniej w Los Angeles w 2028 r.
 • Każdy z zawodników i zawodniczek, którzy odnoszą sukcesy, zdobywają tytułu mistrzowskie kiedyś stawiał pierwsze kroki na tej drodze. Proszę dać wskazówkę najmłodszym adeptom szermierki trenującym w ZKS. Na czym powinni się skupić w pierwszych latach zajęć, żeby być może w przyszłości mogli powtórzyć Pani osiągnięcia.
 • Na pewno potrzebny jest talent. Jednak najważniejsza jest ciężka praca. Sam talent nie poparty wysiłkiem na treningach nie sprawi, że ktoś zostanie świetnym szablistą czy szablistką. Uważam, że najważniejsze jest skupianie się na pracy na treningach, a sukcesy same pojawią się w przyszłości.
 • Dziękuję za rozmowę.

Andrzej Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.