Dwa ćwierćfinały dla ZKS

28 kwietnia 2024

Sosnowiec – Konin. IV Puchar Polski Seniorów

Pod nieobecność Zuzy Cieślar, Małgorzaty Kozaczuk i Sylwii Matuszak czyli liderki, wiceliderki i trzeciej seniorki w kraju IV Puchar Polski Seniorek zdominowały juniorki. Szczególne powody do dumy ma TMS Sosnowiec. Zuza Porada wygrała, pokonując w finale Zuzę Lenkiewicz 15:14, a jeden z brązowych medali trafił do Pauliny Porady (wszystkie z TMS), a drugi do Darii Skoniecznej z UKS Szabla Ząbki. Nasza Gabrysia Wójcik zajęła ostatecznie 6 miejsce, gdyż w ćwierćfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju Z. Poradą 9:15. Cieszy też miejsce w TOP16 Agaty Sajnóg, którą podobnie jak Gabi, wyeliminowała Z. Porada, wygrywając 15:8.

W męskim turnieju po raz kolejny w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony Ksawery Czajkowski, który ostatecznie zajął 8 miejsce. W ćwierćfinale uległ on 7:15 Olafowi Stasiakowi, trzeciemu szabliście Polski.  Na 18 miejscu uplasował się w Koninie Rafał Ziarnowski, zaś na 27 pozycji zmagania zakończył Maksymilian Brosch. Zwycięstwo przypadło Marcelowi Broniszewskiemu z MUKS Victor Warszawa, który w finale pokonał Benedykta Denkiewicza z UKS Szabla Ząbki. Brązowe medale powędrowały do O. Stasiaka z KKSz Konin i Piotra Szczepanika z MUKS Victor Warszawa.