Dodali mi skrzydeł

13 marca 2024

Sosnowiec. Po III Pucharze Polski Seniorów

 

Z Zuzanną Cieślar o zwycięstwie na własnym podwórku, gronie wiernych fanów oraz szansach na zakwalifikowanie się na turniej potocznie nazywanym „dobijakiem” rozmawia Andrzej Kaim.

 

  • Gdzie Ci się lepiej walczy? W swoim mieście, przed może niezbyt liczną, ale wierną publicznością czy jednak gdzieś daleko od domu?

  • Do tej pory, gdy walczyłam w Sosnowcu, zawsze bardzo mocno się stresowałam. Tym razem było jednak inaczej. Zamiast presji czułam dodatkową mobilizację. Dzieciaki, które pojawiły się na zawodach, ich doping i radość po moich zwycięstwach, były bardzo przyjemną odmianą.

  • Zaczęłaś prawie idealnie. 5 zwycięstw i 1 minimalna porażka w grupie, a później seria wygranych walk zakończona wysokim zwycięstwem w finale nad Małgorzatą Kozaczuk. Przypomnijmy, że startowałaś w tym sezonie w dwóch odsłonach Pucharu Polski Seniorów i w obu wygrałaś. Masz jakiś patent na wygrywanie w tych zawodach?

  • Przede wszystkim nie są on dla mnie już tak stresujące jak we wcześniejszych latach. Przyzwyczaiłam się do presji związanej z zawodami. Zamiast myśleć o tym jak wypadnę po prostu staram się jak najlepiej walczyć i mieć przy tym dużo radości.

  • Zwycięstwo w Sosnowcu sprawi, że w doskonałym humorze pojedziesz do Saint-Niklaas w Belgii gdzie w sobotę i niedzielę odbywa się kolejna odsłona Pucharu Świata. To ostatnia szansa na wywalczenie przepustki na tzw. dobijaka czyli turniej, który jest ostatnią szansą na wywalczenie prawa startu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Pojedzia tam tylko jedna Polka, a w grze pozostały dwa nazwiska: Kozaczuk i Cieślar.

  • Faktycznie belgijski Puchar Świata zdecyduje o tym, która z nas zyska prawo do wzięcia udziału w dobijaku. Wiemy, że musimy spisać się jak najlepiej i naprawdę daleko zajść podczas zmagań indywidualnych w Saint-Niklaas. To i tak będzie tylko pierwszy krok w kierunku wyjazdu na igrzyska, bo później trzeba wygrać turniej kwalifikacyjny w Differdange w Luxemburgu czyli właśnie dobijaka.

  • Ściskamy kciuki i mamy nadzieję, że po zawodach w Belgii, będziesz mieć dużo powodów do radości.

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.