Dociekliwe pytania i szybka lekcja

27 czerwca 2024

Sosnowiec. Wizyta Ministra Sportu i Turystyki w ZKS

 

W czwartek, w sali szermierczej ZKS gościł Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki. Jego wizyta była okazją do spotkania i rozmowy m.in. z Zuzą Cieślar, która kilka dni wcześniej wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Bazylei, ale też szybkiej lekcji szermierki szablą, udzielonej ministrowi przez naszą zawodniczkę.

Mimo napiętego harmonogramu S. Nitras spędził na rozmowach z naszymi zawodnikami, trenerami oraz działaczami sporo czasu, żywo interesując się funkcjonowaniem klubu, problemami i oczekiwaniami zawodników i działaczy. W zasadzie każdy z obecnych na spotkaniu mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy z MSiT czy samorządem wojewódzkim i lokalnym. Minister dopytywał nie tylko o bieżącą działalność, gratulował osiągnieć, ale dzielił się także swoim pomysłami dotyczącymi finansowania klubów sportowych w przyszłości oraz systemu doceniania osiągnięć sportowców i trenerów.

Jednym z milszych akcentów spotkania było wręczenie nagród dla Zuzy Cieślar i jej trenera Tomasza Dominika, ufundowanych przez Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca, które wręczył im właśnie minister.

S. Nitras znalazł także czas na chwilę rozmowy z młodszymi adeptami szermierki, w tym z Zosią Wolską i Marysią Wójcik, które w najbliższy weekend reprezentować będą Polskę podczas międzynarodowego turnieju szermierczego U14 EFC Festival w Budapeszcie. Nieoficjalnie ma on ma rangę indywidualnych mistrzostw Starego Kontynentu dla tej kategorii wiekowej.

Na zakończenie wizyty S. Nitras, jak i A. Chęciński otrzymali od ZKS sportowe szable z autografami Zuzy Cieślar, a minister poprosił naszą zawodniczkę o szybki instruktaż dotycząc posługiwania się tym sprzętem.

Andrzej Kaim

 

Minister S. Nitras z szablą w ręku wygląda niczym weteran szermierki.

Fot. Andrzej Kaim

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.