Detronizacja naszego mistrza

09 kwietnia 2024

Sosnowiec – Warszawa. Mistrzostwa Polski w szermierce

 

Dwa lat z rzędu Krzysiek Kaczkowski dzielił i rządził na krajowych planszach szermierczych. Nikt nie potrafił znaleźć na niego sposobu. Mimo że w tym sezonie szermierczym nie miał zbyt wielu powodów do radości, liczyliśmy, że podobnie jak Zuza Cieślar, po raz kolejny sięgnie po złoto w turnieju indywidualnym. Stało się inaczej. W ćwierćfinale pokonał go Olaf Stasiak z KKSz Konin, który ostatecznie triumfował w zmaganiach mężczyzn. Sprawdziło się stare powiedzenie: kto wygrywa z mistrzem, sam nim zostaje.

 

Wpadka do zera

Nasz zawodnik skutecznie rozpoczął rywalizację w grupie. Wygrał 5:1 z Robertem Paciorkiem z KU AZS ASZWOJ Warszawa. Jednak już w drugim starciu zupełnie nie potrafił znaleźć sposobu na Szymona Dąbrowskiego z UKS 13 Białystok i przegrał z nim 0:5. W kolejnych walkach wrócił na planszę mistrz kraju. Najpierw 5:1 wygrał z Alanem Krychem z UKS Hajduczek Olsztyn, później rozprawił się 5:2 z Kacprem Malcerem z KKSz Konin, by w następnych dwóch walkach zaliczyć zwycięstwa 5:1 nad Maciejem Figurskim z UKS Szabla Ząbki oraz Emilianem Strządałą z Klubu Szermierczego AMP Warszawa. Wysoka porażka sprawiła, że do starć eliminacyjnych nasz szablista przystępowała z numerem 10.

 

Zatrzymany przez mistrza

W 1/32 zmagań Kaczkowskiemu przyszło się zmierzyć z Konstantym Makowskim z Grodziskiego Klubu Szermierczego. Nasz zawodnik pokazał, że nadal potrzeba czegoś więcej niż wola walki i ambicja, żeby go pokonać. Wygrał w dobrym stylu 15:5 i zameldował się w kolejnej rundzie. W walce o ćwierćfinał przyszło mu się zmierzyć z Marcelem Broniszewskim z MUKS Victor Warszawa. Także w tym starciu Krzysiek okazał się lepszy. Wygrał 15:9 i awansował do najlepszej ósemki turnieju. Niestety, tam czekał na niego Olaf Stasiak z KKSz Konin. Tym razem to nasz szablista musiał uznać wyższość przeciwnika z którym przegrał 11:15. Ostatecznie zajął 6 miejsce w Polsce, zaś jego rywal zbudowany wygraną z mistrzem sam sięgnął po złoto. Najpierw pokonał 15:9 Aleksandra Denkiewicza z UKS Szabla Ząbki, a w wielkim finale wygrał 15:10 z Szymonem Hryciukiem z AZS AWF Katowice.

Andrzej Kaim

 

 

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.