Czas na pierwszy test

06 października 2023

Przed Pucharem Polski Seniorów w szabli

Czas na pierwszy test

 

W najbliższą niedzielę (8 października) reprezentanci ZKS Sosnowiec zameldują się w Poznaniu, gdzie wystartują w XXVI Memoriale Fechmistrza Leona Kozy-Kozarskiego, który jest jednocześnie I Pucharem Polski Seniorów w szabli. Niestety o tryumf w rywalizacji nie powalczy Krzysztof Kaczkowski, który w najbliższych dnia wyjeżdża do Francji. Będziemy mogli za to emocjonować się występami Angeliki Wątor i Zuzanny Cieślar, a także licznego grona młodszych zawodników naszego klubu.

 

  • Może to zabrzmi nietypowo, ale tym razem najważniejszy jest nie wynik, ale przetestowanie podczas walk założeń taktycznych, które od pewnego czasu szlifujemy z Zuzą i Angeliką – mówi Tomasz Dominik, trener zawodniczek. - Poznańska impreza w ich przypadku jest jedynie etapem w przygotowaniach do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Chcemy sprawdzić czy nasze rozwiązania taktyczne sprawdzą się w realnych starciach na planszy szermierczej.

 

Z kolei młodsze zawodniczki jak Gabrysia Wójcik i Agata Sajnóg (juniorki) mają sprawdzić swoje umiejętności w starciu z bardziej doświadczonymi rywalkami.

 

  • Dla nich udział w PP seniorów to przede wszystkim kolejna lekcja szermierki. Podpatrywanie bardziej doświadczonych zawodniczek i sprawdzenie się w walce z nimi – podkreśla T. Dominik.

 

W kadrze ZKS na poznański turniej znaleźli się: Angelika Wątor, Zuzanna Cieślar, Gabrysia Wójcik, Agata Sajnóg, Kalina Kordel i Ksawery Czajkowski. Dotychczas swój udział w zawodach zgłosiły 34 zawodniczki oraz 48 zawodników (stan na 5 października).

 

Andrzej Kaim

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.