Brązowa panna Julia

27 maja 2024

Sosnowiec – Warszawa. Mistrzostwa Polski Młodzieżowców

W niedzielę, w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowców. Wystartowała w nich dwójka reprezentantów ZKS: Julia Cieślar oraz Ksawery Czajkowski. Na medal spisała się nasza szablistka, która wywalczyła brązowy krążek, a w półfinale do ostatniej akcji rywalizowała z Darią Skonieczną z UKS Szabla Ząbki, której uległa 14:15. Jej rywalka w kolejnej walce pokonała Klaudię Malgrem z KS Karabela Warszawa i sięgnęła po złoto.

Z kolei Ksawery Czajkowski dzięki dobrej postawie w grupie awansował bezpośrednio do ćwierćfinału męskiego turnieju, gdzie trafił na Olafa Stasiaka z Konińskiego Klubu Szermierczego, któremu uległ 1:15 i ostatecznie zajął 7 miejsce. Pogromca naszego zawodnika wywalczył złoty medal i mistrzowski tytuł w finale pokonując 15:13 Szymona Hryciuka (AZS AWF Katowice)