Będziemy gospodarzem 
dwóch pucharów

14 grudnia 2023

Wielkie imprezy zawitają do Sosnowca

 

Mamy to !!! W przyszłym roku w Sosnowcu odbędą się co najmniej dwie duże imprezy szermiercze. Już 9 marca 2024 r. w naszym mieście pojawi się czołówka seniorek i seniorów, którzy rywalizować będą podczas III Pucharu Polski Seniorów. Z kolei po wakacyjnej przerwie do rywalizacji staną juniorzy, którzy zjadą do Sosnowca na II Puchar Polski Juniorów. Te zawody odbędą się 26 października przyszłego roku.

 

  • Ogromnie się cieszymy, że będziemy organizatorami tak ważnych imprez – mówi Beata Rak, prezeska Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. - Zarówno III PPS jak II PPJ zostały nam przyznane. Niestety nie udało się nam przekonać decydentów do tego, żeby III Puchar Polski Kadetów odbył się również u nas. Impreza odbędzie się w Olsztynie.

 

Wiemy za to, że w Sosnowcu nie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, o organizację których aplikował nasz klub do władz Polskiego Związku Szermierczego.

 

  • To wydarzenie zostanie zorganizowane w Warszawie – informuje prezeska Rak. - Pamiętajmy, że w przyszłym roku odbędą się igrzyska olimpijskie i podczas mistrzostw kraju wręczone zostaną bilety do Paryża oraz bilety na turnieje kwalifikacyjne, które będą ostatnią szansą, by wywalczyć prawo do startu na zawodach olimpijskich. PZS organizuje tą imprezę wspólnie z Ministerstwem Sportu oraz Komitetem Olimpijskim. Naszym zawodnikom bilety będę wręczać wspólnie z Arkadiuszem Chęcińskim, prezydentem Sosnowca.

     

Nie można zapomnieć, że w grudniu przyszłego roku w Sosnowcu mogą się odbyć zawody z cyklu Pucharu Świata Juniorów, które w tym roku nie dojdą do skutku. Przypominamy, że zarówno polskie władze jak i decydenci z PZS nie zgadzają się na udział w nich szermierzy z Rosji i Białorusi, których władze FIE dopuszczają do rywalizacji międzynarodowej. Wszystko zależy od sytuacji na arenie międzynarodowej. Gdyby udało się je zorganizować byłoby to doskonałe zwieńczenie i podsumowanie jubileuszu 10-lecia istnienia ZKS, który przypada właśnie na grudzień przyszłego roku.

Jeszcze jedna duża impreza odbędzie się w naszym regionie. Młodzicy i młodziczki z całego kraju rywalizować będą w przyszłym roku o tytuły mistrzowskie w Katowicach. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.

Andrzej Kaim

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.