Apetyt na sukces

07 czerwca 2024

Sosnowiec – Katowice. Przed Mistrzostwami Polski Młodzików

 

Już w sobotę nasze zawodniczki i zawodnicy staną do walki o medale mistrzostw kraju w kategorii młodzików. W Hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach od godz. 11.30 rywalizację rozpoczną młodzicy, zaś o godz. 12.15 do zmagań przystąpią młodziczki. Z kolei w niedzielę rozegrane zostaną zawody drużynowe. O godz. 9.00 rozpocznie się turniej męski, zaś o godz. 9.30 – żeński.

Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia ZKS w tej kategorii wiekowej nikt nie ukrywa, że apetyt na medale mamy ogromny. W gronie chłopców liderem klasyfikacji krajowej jest Kacper Karczmarczyk, który podczas ubiegłorocznych MP wywalczył indywidualnie brązowy medal. Do faworytek zmagań dziewczęcych z pewnością zaliczyć trzeba Zosię Wolską, wiceliderkę rankingu krajowego i ósmą zawodniczkę poprzednich mistrzostw kraju, ale też Emilkę Lizak, czwartą na liście krajowej czy Marysię Wójcik, która plasuje się na ósmym miejscu w tej klasyfikacji.

- Uczestnicy MPM to doświadczona grupa, która startowała przez cały sezon w praktycznie wszystkich zawodach, w większości solidnie trenująca – podkreśla trener Michał Kochan. Myślę, że są dobrze przygotowani i mogą ze spokojem i dużą dozą pewności siebie podchodzić do weekendowych zmagań. Na treningach też dało się już wyczuć bojowe nastawienie do zbliżającej się rywalizacji, również tej drużynowej. Mogę im więc życzyć dużo radości z toczonych walk i uzyskania satysfakcjonujących wyników – dodaje.

Na razie na liście startowej chłopców widnieją trzy nazwiska naszych szablistów. Oprócz wspomnianego już Kacpra Karczmarczyka są to Szymon Pąk i Jakub Gawle. Prawdopodobnie tuż przed turniejem zgłoszeni zostaną jeszcze: Antek Goździak i Janek Hajduła. Prawdziwy wysp nazwisk związanych z ZKS-em mamy za to w gronie dziewcząt. Oprócz wymienionej już trójki (Z. Wolska, E. Lizak i M. Wójcik) w szranki staną także: Ola Otok, Maja Wlazło, Tosia Łysy, Iga Dec, Julka Bajer i Wiktoria Sakłak. Czy dziewczyny spiszą się równie rewelacyjne jak podczas niedawnych mistrzostw Śląska, kiedy to nasze zawodniczki zgarnęły wszystkie medale? Przekonamy się o tym już dziś.

O tym w jakim składzie nasze drużyny przystąpią do turnieju drużynowego trenerzy zdecydują po rozegraniu zawodów indywidualnych. Jednak już dziś możemy trzymać kciuki, a także wybrać się na miejsce rozgrywania zawodów, żeby wspierać naszą reprezentację. Dokładny adres to Hala Ośrodka Sportowego Szopienice, ul. 11 Listopada 16 w Katowicach.

Andrzej Kaim

Jednym z liderów naszej drużyny jest Kacper Karczmarczyk ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski.

Fot. Przemek Paśnik

Zagłębiowski Klub Szermierczy 

41-219 Sosnowiec

 

+48 505 803 773

 

zkssosnowiec@interia.pl

Obserwuj nas

Godziny treningów

Poniedziałek: 17.30-18.30

 

Wtorek: 16.30-18.30

 

Środa: 18.3-20.30

 

Czwartek: 16.30-18.30

 

Piątek: 18.30-20.30

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.